reklamı kapat

POPÜLER

X7 iPerformance formlu 7 Serisi tasarımı, yeni jenerasyonda gerçeğe dönüşmeyi bekliyor [Video]

10 Ekim 2017

Peisert Design tarafından hayata geçirilen tasarım projesinin ilhamı geçtiğimiz günlerde tanıtılan X7 konseptinden alınıyor.

BMW’nin SUV sınıfındaki amiral gemisini terfi ettirmesine ilk olarak Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda tanık olduk. Uzun süredir test aşamalarında kameralara kamuflajlı olarak yakalanan X7 projesi, iPerformance adıyla konsept olarak yüzünü gösterdi. 8 Serisi ve Z4‘te olduğu gibi BMW’nin dönüşümünde büyük rol oynayacak olan X7’nin binek sınıfa da ışık tutması haliyle beklentilerimiz dahilinde. Diğer modellerde gördüğümüz örneklerde olduğu gibi motor ve tasarım odaklı olacağını düşündüğümüz yapı henüz konsept aşamasında devam ederken, bağımsız tasarımcılar bu meraklı bekleyiş elektronik ortamda gerçeğe dönüştürmeye başladı bile. Bu zamana kadar gerçekeleştirdiği çeşitli projelerle sık sık sizlerle buluşturduğumuz Peisert Design tarafından hayata geçirilen son projede, X7 iPerformance konseptinin hatların 7 Serisi üzerine aktarılıyor.


Detaylar üzerinde ufak bir değerlendirme yapmadan evvel Peisert Design ekibinin bu projesini daha anlamlı kılan bir parçadan bahsetmemizde zaruri bir durum. Bunun için takvim yapraklarını çok değil beş ay öncesine sarmamız gerekiyor. Düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında karşımıza çıkan 8 Serisi‘nin konsept versiyonunda açıklamalarda bulunana marka yetkilileri, bu projenin üretime hazır haline yüzde 80 oranında yakınlık göstereceğini ifade etmişti ki X7 için de bu durum niteliğini korumakta. Böylesine bir durumun olduğu halihazırda Peisert Design ekibi X7 konseptini 7 Serisi’ne uyarlayarak belki de bir sonraki jenerasyonun ilk yapısını hayata geçirdi. Özellikle devasa böbrek ızgarası, ince formlu ışıklandırmaları, devasa tampon yapısıyla bir sonraki jenerasyonda 7 Serisi’ni kim böyle görmek istemez ki.

VİDEO

YORUMLAR