reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12

Xiaomi 12, tam olarak bu tasarımla karşımıza çıkabilir [Video]

Pazarın dikkat çeken ismi Xiaomi, kısa süre önce yeni bir akıllı telefon tasarımı için patent aldı. İşte bu tasarım Xiaomi 12 modeline ait olabilir.

Advertisement

LetsGoDigital tarafından bulunan ve geçtiğimiz günlerde ortaya çıkarılan yeni patent, Xiaomi’nin telefon tarafındaki gelecek planlarından birisini oluşturuyordu. Alınan patentte yuvarlak hatlara ve kavisli kenarlara sahip, selfie kamerası için ekran delikli bir tasarım bizleri karşılamıştı.

Arkasında büyük bir ana kameraya iki farklı kameranın (Kare olan periskop) eşlik ettiği bu telefon tasarımı, 2022’de gerçek olabilir hatta Xiaomi 12 modeli direkt olarak bu şekilde görünebilir demiştik.

İşte bu tasarım için yine LetsGoDigital bir adım attı ve patenti tam olarak görselleştirdi. Hazırlanan sayfada gördüğünüz tasarım gerçek anlamda Xiaomi 12’ye erken bir bakış attırıyor olabilir. 2022’de gelmesi beklenen amiral gemisi telefon, gerçekten bu tasarımla raflara çıkarsa çok ses getirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12 merak edilirken, çok yakında karşımıza Redmi Note 11 serisi çıkacak

Xiaomi imzalı Redmi Note 11 serisi, artık hemen hemen kesin olarak Note 11 ve Note 11 Pro olmak üzere iki farklı modelden oluşuyor. Tasarımları henüz bilinmeyen ürünlerin teknik detayları ise tam olarak aşağıdaki gibi olacak:

Note 11:
-FHD+ 120Hz LCD ekran
-Mediatek Dimensity 810 işlemci
-50 megapiksel ana kamera
-16 megapiksel selfie kamerası 
-5000 mAh pil
-33W hızlı şarj
-6/8 GB ram
-128/256 GB depolama

Note 11 Pro:
-FHD+ 120Hz OLED ekran
-Mediatek Dimensity 920 işlemci
-108 megapiksel ana kamera
-16 megapiksel selfie kamerası 
-5000 mAh pil
-67W hızlı şarj
-JBL imzalı hoparlör sistemi
-6/8 GB ram
-128/256 GB depolama

Bu teknik sızıntının doğru olmama ihtimali de bulunuyor. Ancak görülen değerler gerçekten doğruysa, telefonlar çok yakında karşımıza iddialı sayılacak detaylar ile çıkıyor. Bu modellerden en azından birisinin halen Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi