reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12

Merak edilen amiral gemisi Xiaomi 12 için yeni bilgiler gündemde

Merak edilen amiral gemisi akıllı telefon modeli Xiaomi 12 için yeni bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer yine tasarım merkezde.

Xiaomi 12 modeli kısa süre önce de tasarımla gündemdeydi. Bir patent bulan LetsGoDigital, bu patenti yukarıda görebileceğiniz şekilde görselleştirmişti. Bunun üstüne sayfada gördüğünüz tasarım gerçek anlamda Xiaomi 12‘ye erken bir bakış attırıyor olabilir demiştik ancak daha sonra bunun böyle olmadığı açıklandı.

Xiaomi’nin bir yetkilisi bu tasarımı “çok çirkin” buldu ve yeni amiral gemisi için tasarımın başka olduğunu netleştirmiş oldu. İşte bu konuda yeni bilgi geldi. Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre telefon çok yüksek ekran-gövde oranına sahip olacak.

Yani amiral gemisi telefonun oldukça ince çerçeveleri olacak, ön kısmın büyük bölümü ekrandan oluşacak. Modelin selfie kamerası ise çok ufak bir ekran deliğinde yer alacak. Xiaomi burada ekran altı kullanımı tercih etmeyecek.

Arkasında üç farklı 50 megapiksel kamera bulunacak bilgisi verilen Xiaomi 12, gücünü olası adıyla yakında tanıtılacak Snapdragon 898 işlemciden ve en az 8 GB RAM‘den alacak. Modelde yüksek ihtimalle 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil bulunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12 yüksek ihtimalle Türkiye’de de satılacaktır

Peki telefon ne zaman gelecek? Sağlam kaynak Ice Universe, Xiaomi 12 modelinin yüzde 100 kesin olarak aralık ayında lanse edileceğini açıkladı. Aralık ayında lanse edilecek telefonun genel bulunabilirliği 2022’nin başında olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi