reklamı kapat

POPÜLER

Huawei liderliğine göz koyan Xiaomi ilk adımı attı

Xiaomi’den Huawei’nin mobil kamera liderliğini ele geçirmek için kritik adım

Xiaomi heyecan verici bir açıklamada bulundu. Firma mobil kamera konusunda Huawei liderliğini geri plana itmek için önemli bir adım atıyor.

Akıllı telefon üreticilerinin girdiği mobil kamera yarışında Huawei liderliğini sürdürürken, Xiaomi bu alanda dikkat çekici bir atılım yapıyor. Nokia 9 PureView ile çekilen fotoğrafların nefes kesici görüntüsü paylaşılırken Xiaomi de Nokia gibi kamera teknolojileri üzerine çalışan Light ile iş birliğine gideceğini duyurdu. Nokia 9 PureView modelinin 5’li arka kamerasının gücünü Light’ın teknolojisinden aldığını kaydedelim. Light kendini “dünyanın en gelişmiş görüntüleme platformu” olarak tanımlıyor. Hatta 16 kamerayı bir araya getiren Light L16 isimli hayli niş bir ürünleri de mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei liderliğini ele geçirebilir mi?

Nokia 9 PureView sonuçları hala açıklanmadı ancak DxOMark’ın en iyi kameralı akıllı telefonlar listesinde ilk sırada hala Huawei yer alıyor. 109 puanla Huawei Mate 20 Pro ve P20 Pro birinciliği Samsung Galaxy S10+ ile paylaşıyor. Görünen o ki, bir parça gerilerde kalan Xiaomi bunu değiştirmek istiyor. 48 MP arka kameralı Mi 9 modeliyle ne yazık ki 107 puan alan Çinli üretici, Light ile anlaşması sonrası ortaya bugüne kadar sunduğu en yüksek performansla çıkabilir. Light’ın çalışmalarına baktığımızda ise önümüzdeki modellerde alışılmışın dışında kamera sayıları göreceğiz gibi görünüyor. Nokia 9 PureView’un 5’li kamera sisteminde olduğu gibi daha fazla arka kameralı telefonlar yolda diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Mi 9 Transparent Edition tanıtımı