reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi akıllı yatak

Xiaomi imzalı şaşırtıcı yeni ürün: “Akıllı yatak” [Video]

Dünyanın en geniş ürün gamına sahip firması Xiaomi, bu sefer bir akıllı yatak ile karşımızda bulunuyor. Evet doğru okuyorsunuz akıllı yatak!

Hep söylediğimiz gibi Xiaomi ürün gamında artık gerçek anlamda ne ararsanız bulunuyor. Destek verdiği yan firmalar aracılığıyla devasa bir ekosistem kuran firma, “Bunu da mı üretmişler?” cümlesinin en çok kurulduğu şirket konumunda yer alıyor. Bu bağlamda Xiaomi‘nin karşımıza çıkardığı en yeni ürün ise yukarıda da yazdığımız gibi bir akıllı yatak oldu. Chengdu Fun Sleep Technology ortaklığında hayat bulan bu ürün, direkt olarak “8H Milan Smart Electric Bed” olarak geçiyor. İki kişilik tasarlanan elektrikli yatak, bünyesinde yer alan motorlar sayesinde açısını bağımsız olarak değiştirebiliyor. Fiziksel butonlar ya da sesli komutlar (Mijia destekli) ile yönetilebilen yatağın, oldukça konforlu olduğu aktarılırken, içerisinde birçok hazır mod da yer alıyor. Örneğin yatağınızda kitap okuyacağınız zaman okuma modu, televizyon izleyeceğiniz zaman TV modu seçilebiliyor. Bu modlar yatağı otomatik olarak yaptığınız aktiviteye uygun açıya getiriyor. Üst seviye malzemelerden hazırlandığı aktarılan ve farklı renk seçenekleri bulunan yatak, 3 Aralık tarihinde Çin merkezli olarak yaklaşık 285 dolardan bağış temelli olarak satışa çıkıyor. Böyle bir yatak için fiyat gerçekten iddialı görünüyor. Xiaomi, fiyat performans dengesini her ürününde yüksek tutuyor.

Xiaomi akıllı yatak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi akıllı yatak Türkiye’de satılmayacaktır

Xiaomi’nin Türkiye’de esas olarak akıllı televizyonları bekleniyor. Yapılan resmi açıklamadan öğrendiğimiz üzere televizyonların buraya getirilmesi için ciddi çalışmalar yapılıyor. Bu da gerçekten sevindirici görünüyor. Xiaomi’nin TV modelleri fiyat performans konusunda Samsung ve LG’nin modellerini solluyor. Fiyat konusunun çok hassas olduğu Türkiye için de bu kilit bir noktada yer alıyor.