reklamı kapat

POPÜLER

Çocuklara özel akıllı yatak: SleepIQ Kids Bed [Video]

je3d6dq8itsgdxgcrutu
SleedIQ Kids Bed adı verilen akıllı yatak, üzerindeki sensörler aracılığıyla çocuğun yatış pozisyonunu, nefes alış verişini ve hatta kalp atışlarını bile algılayabiliyor. Normalde bu sensörlerin birçoğu aktivite takip bilekliklerinde de yer alıyor ancak herhangi bir giyilebilir cihaza ihtiyaç duymadan bilgi toplayabilen akıllı yatak, bu anlamda bir adım öne geçmeyi başarıyor.

pgtstj7zp2yyzxvb7fii
Akıllı telefondaki uygulamasıyla senkronize olan akıllı yatak, topladığı verileri WiFi üzerinden uygulamaya gönderiyor. Böylece ebeveynler çocuğun uyku düzenini rahatlıkla takip edebiliyor. Ayrıca eğer yatak yeteri kadar rahat değilse yatak içerisinde bulunan hava balonları şişirilerek veya indirilerek en uygun yatak pozisyonu ayarlanabiliyor.

SleepıQ Kids yalnızca uykuyu değil, uyku öncesi alışkanlıklarını da düzenli hale getirmeyi sağlıyor. Uyumadan önce yapılması gerekenler listesi hazırlanabiliyor ve bu sayede çocuk için belli bir uyku öncesi rutini oluşturulması mümkün oluyor.

Akıllı yatağın bir diğer önemli özelliği ise çocuğun güvenliğini sağlaması. Gece eğer çocuk uyanırsa ebeveynlerin telefonuna bildirim gönderiliyor.  Ayrıca çocuk yataktan kalktığı anda yatağın ışıkları yanarak etrafı aydınlatabiliyor ve geri uyuduğunda ise ışıklarını söndürüyor. Karanlıktan korkan çocuklar için önemli bir özellik olduğunu söylemek gerek.

Yılın sonlarında piyasaya sürüleceği duyurulan akıllı yatağın 1,000 dolar fiyat etiketine sahip olacağı dile getiriliyor.

VİDEO