reklamı kapat

POPÜLER

PhoneKid

Çocuklara özel tasarlanan akıllı telefon: PhoneKid

Akıllı telefonların gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte çocukların sanal dünyayla tanışma yaşı giderek düşüyor. Bir yandan bu teknolojiye ihtiyaç duyarken bir yandan da çocuklarımızı başı boş bırakmamaya çabalıyoruz. PhoneKid ise tüm anne babaların aradığı çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Kontrol ailede

Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan bu yeni ürün İspanyol firması EscudoWeb tarafından geliştirildi. PhoneKid temelde Android‘in çocuklara özel olarak kısıtlanmış bir versiyonu diyebiliriz. Telefon anne ve babalara tam yetki veriyor. Bu yetkilendirme sayesinde uygulamaları veya telefonun kullanımını kısıtlayabiliyorsunuz. Genel kısıtlamalarla çocuğunuzun uygulama mağazasından indirebileceği içerikleri belirliyorsunuz. Böylece çocuğunuzun zararlı içeriklerden uzak durduğundan emin olabiliyorsunuz. Bunun yanında telefon çeşitli modlarla uzaktan kontrol edilebiliyor. Örneğin ders çalışma moduna aldığınız telefonda sadece eğitimle alakalı uygulama ve siteler açılabiliyor. Böylece çocuğunuz ödev yapıyorum derken telefondan farklı şeylerle uğraşamıyor. Bunun yanında telefonun GPS özelliği her daim açık oluyor. Çocuğunuz kendi isteğiyle dahi bu özelliği kapatamıyor. Bunun yanında izini kaybettirmek isteyip telefonu tamamen kapatması da mümkün değil.

Tüm bu özellikler çocukların telefon üzerinde tam kontrol sahibi olmasına engel oluyor. Aynı sebepten ötürü çocukların büyük bir heyecanla isteyeceği bir telefon modeli gibi de durmuyor. Fakat çocuklarına her an ulaşmak isteyen aileler için dikkat çekici bir alternatif olduğu kesin. Telefonun teknik özellikleri ve fiyatı ise henüz belli değil.