reklamı kapat

POPÜLER

Yatak toplama derdini ortadan kaldıran akıllı yorgan: Smartduvet [Video]

Her sabah uyandıktan sonra yatağınızı toplamaya üşeniyor ya da gerçekten zaman bulamıyorsanız artık arkanızdan bu işi halledecek bir teknoloji var. Akıllı yorgan Smartduvet yatak toplama problemini ortadan kaldırmayı vadediyor.

Eğer gerçekten titiz bir insan değilseniz yatak toplamak pek de uğraşılmak istenen bir şey değil. Smartduvet özellikle bu işe üşenenlerin, yatak toplamaktan hoşlanmayanların veya hareket kısıtlılığı yaşayanların imdadına yetişecek türden bir ürün. Üstelik bu teknolojiden yararlanmak için yeni bir yatak ya da yorgan almak gerekmiyor. Patent başvurusu yapılan bu cihaz var olan örtülerin arasına yerleştiriliyor. Yorgan veya battaniyeye koyulan bu sistem uyurken üzerinizde bir ağırlık hissetmenize neden olmuyor. Sabah kalkıp kahvaltınızı hazırlarken mobil uygulamayı açarak yatağınızın toplanmasını sağlayabiliyorsunuz. Eğer evden çıkmadan odanızı toplamayı unutursanız yatağınızın yapılacağı saati seçebiliyorsunuz. Olur da örtülerinizi değiştirmek isterseniz tek yapmanız gereken Smartduvet’i kullandığınız yorgandan çıkartıp, yenisine takmak oluyor.

Kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Smartduvet sistemi için Kickstarter üzerinden bir kampanya başlatıldı. Amacı 30 bin dolara ulaşmak olan kampanya şimdiden sağlam adımlarla ilerliyor. Eğer bu teknolojiye katkıda bulunmak ya da sahip olmakla ilgileniyorsanız buraya tıklamanız yeterli.

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?v=INRHFJOouho