reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 7

Xiaomi Mi 7’nin “sınırları zorlayan” teknik detayları göründü

Çin’in fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlarıyla tanınan firması Xiaomi, yeni modeller üzerinde de çalışıyor. Bu modellerin bir tanesi olan Xiaomi Mi 7, yeni sızıntıyla tüm detaylarıyla karşımızda bulunuyor.

Şimdiye kadar MWC 2018 kapsamında tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 7, son bilgilere göre etkinliğin sonrasına kalmış durumda. MWC 2018’e sadece Mi Mix 2S’yi getirmesi beklenen firma, Mi 7’yi ise nisan ayı gibi lanse edecek. Yeni sızıntılara göreyse telefon gerçekten oldukça güçlü olacak. Baktığımız zaman akıllı telefona gücünü Snapdragon 845 işlemcinin vereceği söyleniyor. Tam 8 GB RAM üzerine kurulacağı belirtilen telefon, pil konusunda da sınırları zorluyor. Bir önceki model Mi 6‘ya 3.350 mAh pil koyan firma, yeni telefonunda bunu 4.480 mAh seviyesine çıkartacak. 5.6 inç ekranında 18:9 2160×1080 piksel çözünürlük sunacak cihaz, arkasında 16 megapiksellik iki adet kamera taşıyacak. Son sızıntıda 128 GB dahili depolama ile görünen telefon, Android üzerine kurulan MIUI 8.1 arayüzüyle görünüyor. Ancak çıkışını MIUI 9 ile yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi son yılların en hızlı yükselen ismi

Özellikle fiyat konusunda dikkat ederek yaptığı ürünlerle öne çıkmayı bilen şirket, artık büyük isimlerin yanında yer alıyor. Hindistan gibi pazarlarda Samsung’u dahi zor sokan firma, birçok farklı alana girmeye de korkmuyor. Pilav makinesi dahi bulunan teknoloji şirketi, 2018’de de sık sık karşımıza çıkacağının sinyallerini açık açık veriyor.

İlginizi çekebilir