reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9S
Xiaomi Mi 9S

Xiaomi Mi 9S geliyor; işte üst düzey modelin sızan özellikleri

Türkiye’de de satılan akıllı telefon modellerinden Xiaomi Mi 9, üst düzey bir versiyon kazanıyor. Söylendiği kadarıyla Xiaomi Mi 9S geliyor.

Oldukça geniş Xiaomi Mi 9 ailesinin en yenisi Xiaomi Mi 9S, resmi kayıtlarda kendisini gösterdi. Daha önce Mi 9 5G olarak isimlendirilen model, söylendiği kadarıyla Mi 9S olarak yolda bulunuyor. Yeni bilgiler ile eskileri harmanladığımız zaman yeni model Mi 9 ile aynı tasarımı taşıyor. Burada fark teknik tarafta kendisini gösteriyor. 5G modem ile 5G ağlara bağlanabilecek akıllı telefon, 6,39 inç boyutunda QHD bir AMOLED ekran taşıyor ve 45W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pille geliyor. Hızlı şarj konusunda 27W’tan 45W’a çıkması gerçekten güzel duran firma, telefona gücünü ise yeni Snapdragon 855 Plus işlemciyle vermeye hazırlanıyor. Ana kamerasına OIS yani görüntü sabitleme özelliği de eklenecek telefon, resmi olarak eylül ayında tanıtılacak deniyor. Modelde çift SIM kartın olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Mi 9S

Xiaomi Mi 9S yeni dönemin bir oyuncusu

Peki firmadan başka ne cihazlar geliyor? Burada ilk olarak 64 megapiksel kamera sahip bir akıllı telefon bekleniyor. Bu konuda Samsung, Redmi ve Realme firmaları da çalışıyor. Ancak esas olarak kızaklı tasarıma amiral gemisi Mi Mix 4 bekleniyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen telefon, söylendiği kadarıyla tam 108 megapiksel kamera sensörü üstüne kuruluyor. Samsung tarafından hazırlanan bu sensörün, Mi Mix 4’ü farklı bir seviyeye taşıyacağı görülüyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni akıllı saati