reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 11 Pro iPhone Pro

İlginç söylenti; Apple bir iPhone Pro mu tanıtacak?

Apple‘ın eylül ayında tanıtılacak yeni iPhone modelleri için ilginç bir detay ortaya çıktı. iPhone 11 Pro ya da iPhone Pro yolda olabilir.

2019 iPhone ailesi için iPhone XI, XI Max ve XIR sonrasında iPhone 11, 11 Max ve 11 R isimlerinin adı geçmişti. Şimdi ise sağlam bir kaynak “Pro” takılı bir iPhone’u karşımıza çıkardı. Söylendiği kadarıyla Apple, yeni modelleri içerisinde bir iPhone Pro ya da iPhone 11 Pro modeli karşımıza çıkaracak. XI Max / 11 Max yerine tercih edileceği tahmin edilen bu isim, Apple için normal, iPhone tarafı içinse garip görünüyor. Çünkü bu modelin büyük ekranı ve pili haricinde kesinlikle bir “Pro” özellik taşıması beklenmiyor. İsim konusunda son yıllarda garip adımlar atan teknoloji devi, iPhone Pro ile bunlar arasına bir yenisini daha ekleyecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha olası isimleriyle iPhone 11, 11 Max ve 11 R için şu detaylar bekleniyor

Tekrar hatırlamak adına güçlerini A13 Bionic işlemciden alacak telefonlardan 11 ve 11 Max’te OLED ekran yer aldığı belirtiliyor. Daha hızlı çalışan bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak yeni iPhone’ların, ters kablosuz şarj sunacağı da belirtiliyor. 11 ve 11 Max’in arkasına üç adet, 11 R’ın arkasına ise iki adet kamera koyan firma, burada ultra geniş açıyı iPhone kullanıcılarının hayatına sokuyor. 11 R haricinde yeni bir Taptic Engine titreşim altyapısını kullanacak telefonlar, bazı kaynakların aksine USB-C değil Lightning portuyla yolda bulunuyor. Ön kameralarının saniyede 120 kare yavaş çekim yapabileceği söylenen yeni aile, çok merak edilmiyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecek akıllı Android telefonlar böyle görünecek