reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi MIUI 13

Xiaomi MIUI 13 tanıtıldı; işte yeni güncellemeyi alacak Xiaomi cihazlar

Xiaomi, Redmi Note 11 serisiyle birlikte MIUI 13‘ü de tanıttı. Uluslararası pazarlarda kullanıma sunulan yeni işletim sistemi, kenar çubuğu ve pencere öğeleri gibi özelliklerle geliyor.

Advertisement

Daha hızlı depolama imkanı da sunan işletim sistemi daha yüksek arka plan işlem verimliliği, daha akıllı işleme ve daha uzun pil ömrü gibi özellikleri de kullanıcılara sunuyor.

İşletim sisteminde yeni bir özellik olarak Liquid Storage eklenmiş durumda. Mevcut cihazlarda, cihazlardaki veriler sürekli olarak yeniden yazılır ve depolama alanı zamanla parçalı hale geliyor. Bu durum zamanla okuma ve yazma hızını yüzde 50 oranında yavaşlatıyor. MIUI 13’ün Liquid Storage özelliği, parçalanmayı azaltır ve  okuma ve yazma verimliliğini yüzde 60’a kadar artırıyor.

Atomized Memory özelliği ise performansı artırıyor. Bu özellik, uygulamaların belleği nasıl kullandığını analiz ederek performans artırışı sağlıyor. Pil ömrünü yüzde 10’a kadar uzatan Smart Balanace özelliği de yeni güncellemede yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 13 güncellemesi alacak Xiaomi cihazlar

Mi 11 Ultra, Mi 11, Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite, 11T Pro, 11T, 11 Lite 5G NE, Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11S, Redmi Note 11, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10, Redmi Note 10 JE, Redmi Note 8 (2021), Redmi 10, Xiaomi Pad 5 modelleri MIUI 13 güncellemesini alacak. Güncelleme bu yılın ilk çeyreğinde indirmeye sunulacak.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi