reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 7

Xiaomi’nin iPhone X’a rakip olacak modelinden önemli sızıntı

Xiaomi‘nin merakla beklenen üst düzey yeni akıllı telefonu Mi 7, beraberinde “8. Anniversary Edition” isimli bir modeli de getirecek deniyor. İşte bu modelin üç boyutlu yüz tanıma teknolojisine sahip olacağı söyleniyor. Bu teknolojinin temelinde ise gelişmiş bir kamera modülü yer alacak gibi duruyor.

Yaklaşık 440 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağını duyduğumuz Xiaomi Mi 7, 23 Mayıs tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Aynı etkinlikte tanıtılacağı söylenen 8. yıl dönümüne özel akıllı telefon “8. Anniversary Edition”, söylendiği kadarıyla iPhone X gibi üç boyutlu yüz tanıma yapabilecek. Bu tarama altyapısının arkasında ise aşağıda yer alan kamera modülü yer alıyor gibi görünüyor. Kısa süre önce ortaya çıkan görsel, direkt olarak Apple TrueDepth kamera modülünü andırıyor. Face ID yüz tanıma teknolojisine güç veren TrueDepth kamera sistemi, bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor. Xiaomi’nin de buna benzer donanımlarla güvenli bir altyapı kurduğu görünüyor. Bu sayede telefonun her ışık koşulu altında çalışacağı ve fotoğraf ile geçilemeyeceği tahmin ediliyor. Bunu Android dünyasında sunan ilk model olacak gibi duran 8. Anniversary Edition, Mi 7’yi de gölgede bırakacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Mi 7
Xiaomi Mi 7

Apple iPhone X TrueDepth

Xiaomi Mi 7’nin kesin sayılan donanımsal detayları şöyle;

6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, hızlı yazılım güncellemelerine izin veren Project Treble desteğini de veriyor.

İlgili Video

Mi 6X için resmi video