reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Black Shark 3 Pro

Xiaomi’nin yeni oyun telefonu ile sesli PUBG oynama dönemi! [Video]

Xiaomi Black Shark 3 ve ortaya çıktığı kadarıyla beraberinde gelecek Black Shark 3 Pro modellerinde ilginç bir PUBG özelliği de olacak.

Xiaomi Black Shark 3 oyun telefonu en son manyetik şarj portu ile gündeme gelmiş, daha sonra telefonda fiziksel butonların yer aldığı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha dikkat çekici bir detay ortaya çıktı. Hem Black Shark 3 hem de yeni öğrendiğimiz abisi Black Shark 3 Pro modelinde sesli PUBG kontrolü yer alacak. Bu sayede kişilerin oyundaki birçok işlemi sadece söyleyerek yerine getirebileceği aktarılıyor. Direkt olarak yukarıdaki videoda gösterebileceğiniz özellik, sadece PUBG ile de sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Ancak yine de birçok oyuncunun bunu kullanması çok da beklenmiyor. Çünkü bu şekilde iyi performans vermek pek de mümkün gibi görünmüyor.

Xiaomi Black Shark 3 ve Black Shark 3 Pro hakkında başka neler biliyoruz?

Modeller arasındaki en büyük fark ekran olacak gibi görünüyor. Son gelen sızıntılara göre modelde 6,67 inç AMOLED, Pro modelde ise 7,1 inç AMOLED ekran yer alıyor. Ekran konusunda sadece tek bir üzücü detay bulunuyor. Daha önce 120 Hz olacağı aktarılan ekranlar, yeni bilgilere göre 90 Hz yenileme hızına sahip. Bu açıdan beklendiği kadar akıcı olmayacak telefonlar, ortak olarak gücünü Snapdragon 865 işlemciden alacak. 5G ağlarına Qualcomm X55 ile bağlanacak oyun telefonu, en üstte tam 16 GB LPDDR5 RAM ile yolda bulunuyor. Depolama tarafında UFS 3.0 birimler kullanacak denilen telefonlar, NFC ile WiFi 6 desteklerini de taşıyor. Normal modelde 65W hızlı şarj destekli 4.720 mAh bir pil de yer alıyor. Pro modelin pili ise şimdilik bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın güçlü Mi 10 Pro modelinin içine bakıyoruz