reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Black Shark Gamepad 2.0

Xiaomi’den mobil oyun deneyimine sınıf atlatan aksesuar: Xiaomi Black Shark Gamepad 2.0 [Video]

Xiaomi, oyun telefonu Black Shark modelinin ardından mobil oyun deneyimini iyileştirecek yeni aksesuarını duyurdu. Xiaomi Black Shark Gamepad 2.0, telefonunuzu mobil konsola dönüştürüyor.

Xiaomi Black Shark modeli ile mobil oyun pazarına iddialı bir giriş yapan Çinli üretici, telefonu için geliştirdiği aksesuarlardan biri olan Gamepad’i güncelleyerek Xiaomi Black Shark Gamepad 2.0 modelini ortaya çıkardı. İlk versiyonunda telefonun ekranının sol tarafına joy-stick desteği sunacak şekilde bir aparat geliştiren firma şimdi işleri büyütüyor. Gamepad 2.0, telefonu adeta Nintendo Switch’e dönüştürüyor. Telefonun sağına ve soluna gelecek şekilde iki çıkarılabilir kol geliştiren firma, böylelikle ekran üzerindeki zorlu kontrollerden arınıyor. Bluetooth 4.2 desteği sunan kontrol cihazı, 40 gr ağırlığıyla taşınabilirliği de ön plana çıkarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mobil oyun deneyimine sınıf atlatıyor

Son dönemlerde PUBG ve Fortnite gibi oyunların mobilde yükselişinin ardından kullanıcı tarafında da bu tarz kumandalara eskiye kıyasla daha fazla ihtiyaç doğmuş durumda. Telefonların sunduğu ekran alanı büyüse de hala hem oyun ekranını rahat bir şekilde görmek hem de karakteri kontrol etmek zorlaşıyor. Xiaomi’nin kontrol cihazı da bu oyunlarda daha başarılı olmak isteyenlere hitap ediyor. Tabii kumanda Xiaomi Black Shark modeline özel bazı özelliklere de sahip. Pek çok Android oyununda tuş atama imkanı sunan cihaz aynı zamanda ekran kaydetmek için de bir kısayol sunuyor. Böylece başarılı olduğunuz anları kaydedip paylaşmanız mümkün oluyor.

340 mAh kapasiteli bir pille gelen kumandaların 40 saatin üzerinde oyun deneyimini destekleyeceği kaydediliyor. Tabii kumandalarla beraber Black Shark için bir de kılıf geliyor. Çünkü kumandalar o kılıfın kenarlarına takılıyor. Xiaomi Black Shark Gamepad 2.0 yurt dışında 89 dolar fiyatla satışa sunuldu.