reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Android tablet

Xiaomi tablet modelleri hakkında dikkat çeken yeni bilgiler

Xiaomi, Android tablet tarafında üç farklı yeni model geliştiriyor. İşte bu modeller hakkında yeni bilgiler elde edilmeye devam ediliyor.

Xiaomi, gelen bilgiler doğruysa “K81, K81A, K82 – Enuma, Elish, Nabu” kod isimlerinde üç farklı Android tablet ile yolda bulunuyor.

İşte bu tabletlerin hepsi ya da bazıları, aktarıldığı kadarıyla klavye desteğine sahip olacak. Firma yüksek ihtimalle modeller için özel klavye ya da klavyeli kılıflar çıkaracak.

Yeni bazı modellerde ya da hepsinde stylus kalem desteğinin olacağı da kodlar içerisinde bulunan detaylar arasında. Klavye gibi firmanın özel bir kalem tanıtması da olası görünüyor.

Bu arada yine hangisi için olduğu kesin olmasa da cihazların birinde ya da hepsinde 1600×2560 piksellik bir çözünürlükten söz ediliyor. Aynı şekilde tabletlerde VR başlık desteği de olacak deniyor.

Ancak bu VR başlık desteğinin tabletler için henüz tam olarak ne olduğu anlaşılmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi tablet modelleri hakkında diğer bildiklerimiz şöyle

Aktarıldığı kadarıyla üç tablet modelinin de arkasında dörtlü kamera sistemi olacak. Burada ana + ultra geniş açı + makro + derinlik kameraları bir araya gelecek.

Dikkat çekici şekilde kablosuz şarj sunacak, dörtlü hoparlör taşıyacak, NFC’ye sahip olacak ve 120 Hz IPS LCD ekran kullanacak modellerden K81 ve K81A, gücünü Snapdragon 870 işlemciden alacak.

K82’ye ise gücünü Snapdragon 860 işlemcinin vereceği ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor. Tabletlerin çok yakında resmen tanıtılması bekleniyor.

Not: Görsel “halen” temsilidir. Modellerin tasarımları henüz tam olarak sızdırılmadı.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın