reklamı kapat

POPÜLER

Polestar 2

Polestar 2 için uygun fiyatlı yeni versiyonlar duyuruldu

Satışlardaki grafiği yükselen Polestar 2 için devreye alınan tek elektrik motorlu versiyon, ihtiyaç odaklı dinamikleriyle öne çıkıyor.

Hayata geçirilen yeni oluşumuyla birlikte Volvo cephesinde elektrik merkezli marka haline getirilen Polestar, henüz yeni olan macerasında şimdiden umut vermeye başladı. Satışa girdiği pazarlarda payını oluşturmayı başaran bu yeni oluşum, ürün gamındaki çeşitliliği 2021 yılı itibarıyla artırıyor. Ailenin erişilebilir versiyonu olarak bildiğimiz Polestar 2 merkezli olarak atılan adımda, kullanıcılara tek motorlu ve daha çok ihtiyaç odaklı iki farklı paket sunulacak. Batarya niteliklerinden çok fazla bir şey kaybetmeyecek olan bu paketlerin bu sayede menzil konusundaki beklentileri rahatlıkla karşılayacağını söyleyebiliriz.


Polestar 2 için açıklanan yeni versiyonlardan rakamlar

Tek elektrik motorlu Polestar 2 versiyonlarının Avrupa pazarındaki giriş seviyesini 64 kWh kapasiteli batarya paketi oluşturuyor. 224 PS güç ve 330 Nm tork değerlerini asfalta aktaran bu versiyonun vadettiği menzil değeriyse 420 ile 440 kilometre aralığında değişiyor. Tek motorlu 2’nin kendi içerisinde zirvesini oluşturan kombinasyonda ise batarya paketi 78 kWh seviyesine çıkarılıyor. Bu sayede menzil değeri 540 kilometreye kadar yükselirken performans verileri büyük oranda benzerliğini koruyor. Fiyatları 40 bin eurodan başlayan ailenin satışları yıl içerisinde kademeli olarak başlayacak.

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor