reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi, telefonlarından ekran deliklerini bu şekilde kaldırabilir

Çin merkezli dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi Xiaomi, ekran deliklerini hayatımızdan çıkarmak için bu yöntemi kullanabilir.

Xiaomi Mi Mix 4, firmanın selfie kamerası ekran altında olan ilk telefon modeli olacak. Ancak ekran altı selfie kamerası tahmin edebileceğiniz gibi maliyetli bir donanım.

Bu yüzden Xiaomi diğer telefonlarında başka bir yöneteme geçiş yapabilir. Bu da selfie kameralarını üst çerçeveye entegre etmek olabilir.

Firmanın bunun için aldığı sayfada gördüğünüz LetsGoDigital tarafından bulunan patentler bulunuyor. Bu çalışma bakıldığı zaman ince çerçevelerde ekran deliksiz tam ekran deneyimini mümkün kılabilir.

Ebette Xiaomi’nin bu patenti alması, sistemi yüzde 100 olarak kullanacağı anlamına gelmiyor. Ancak yine de firmanın alandaki çalışması dikkat çekiyor.

Birçok kullanıcı ekran çentikleri ve deliklerini sevmiyor. Tam ekran deneyimini getiren ekran altı kameralar da halen selfie fotoğraf kalitesi açısından tatmin etmiyor.

Bu bağlamda Xiaomi Mi Mix 4 ile sunulacak selfie kamera kalitesi de çok merak ediliyor. Xiaomi’nin bu sistem üzerinden çok uzun zamandır çalıştığı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, geçtiğimiz gün “200” rakamı üzerinden gündem oldu

Çünkü Xiaomi’nin tam 200 megapiksel çözünürlükte ana kameraya sahip bir akıllı telefon geliştirdiği ortaya çıktı.

2022’de 200 megapiksel seviyesine çıkılacağı bilgisi çok sağlam kaynaklardan gelen firma, bu dikkat çeken sensörü ilk olarak Mi 12 serisine koyabilir denildi

Ayrıca Mi 12 serisinde 200x zoom da olasılık dahilinde yer alıyor. Bunlara ek olarak Mi 12 serisinde başka bir 200 daha olabilir. Firma geçtiğimiz ay tam 200W kablolu ve 120W kablosuz hızlı şarj sistemlerini tanıttı.

Firma tarafından aktarıldığı kadarıyla 200W güç tamamen boş 4.000 mAh pili sadece 8 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabiliyor.

120W kablosuz tarafta ise tamamen boş 4.000 mAh pilin sadece 15 dakika içerisinde yüzde 100 doldurabildiği aktarılıyor.

İlgili Video