reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi, yılda tam 10 milyon adet telefon üretebilecek kapasitede yeni fabrika kurdu

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, yılda tam 10 milyon adet akıllı telefon modeli üretebilecek kapasitede yeni fabrika kurdu.

Xiaomi, Çin’deki fabrika yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. “Akıllı” takısına sahip yeni nesil fabrikalarında yüksek sayıda robot kullanarak üretim kapasitesini ciddi şekilde artıran firma, kısa süre önce Beijing Changping merkezli bir fabrikayı açtıklarını da duyurdu. Şirket tarafından geliştirilen özel üretim hatlarına sahip bu neredeyse tamamen otonom fabrika, yukarıda da dediğimiz gibi yıllık tam 10 milyon adet telefon üretme kapasitesine sahip. Üretimden paketlemeye ve kontrol sürecine kadar hemen her aşamasında robotların çalıştığı fabrika, şirketin alandaki iddiasını artıracak, fiyat-performans oranı daha yüksek telefonlara aracılık edecek. Xiaomi eğer görmediyseniz bu aralar yeni telefonlarıyla gündemden düşmüyor. Eğer kaçırdıysanız Xiaomi 14 ve 14 Pro serisi 25 Şubat tarihinde “küresel” olarak lanse edilecek. Türkiye’de de satılacak bu telefonlardan önce, spesifik olarak 22 Şubat tarihinde Çin merkezli olarak lanse edilecek 14 Ultra ise aşağıda gördüğünüz tasarımı taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik olarak baktığımız zaman 3.000 nit’i görebilen 6,73-inç QHD+ AMOLED LTPO 120 Hz ekran üzerine kuruluyor, gücünü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden alıyor, kutusundan Android 14 + HyperOS ile çıkıyor, 4K video çekebilen 32 megapiksel selfie kamerası getiriyor ve IP68 sertifikasını eksik etmiyor. 90W kablolu ve 50W kablosu şarj destekli 5.300 mAh pile sahip olan telefonun en çok dikkat çeken yanı ise kesinlikle 8K video yetenekli arka kamera modülü oluyor.

Leica imzalı sistem spesifik olarak 1-inç’lik F1.6/F1.8 diyaframlı 50 megapiksel geniş açı + F1.6/F1.8 diyaframlı 50 megapiksel ultra geniş açı + F3 diyaframlı 50 megapiksel 3.2X telefoto + F3 diyaframlı 50 megapiksel 5x telefoto kameraları bir araya getiriyor. Leica tarafından sağlanan kaliteli optikleri ve özel filtreleriyle yüksek bir fotoğraf kalitesi getirecek Xiaomi 14 Ultra için, 13 Ultra’da da sunulduğu gibi bir kamera aksesuarı satılacak deniyor.

Xiaomi 14 Ultra
Xiaomi Leica

Xiaomi haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli