reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi’den çok kullanışlı akıllı süpürge [Video]

31 Ağustos 2016

Çinli teknoloji devi Xiaomi, ev işlerine yardımcı olacak yeni akıllı cihazını tanıttı. Bu cihaz ev işlerini gözünde büyütenlere güzel bir opsiyon olabilir.

Akıllı telefon pazarına 2014 yılında giriş yapan Xiaomi, insan hayatını kolaylaştırmak adına ürettiği ve daha öncesinden TV, hava ve su temizleyicisi olan Mi ekosistemine yeni bir akıllı cihaz ekledi. Xiaomi’nin akıllı süpürgesi, üzerinde barındırdırdığı 12 adet sensörü ile kendi kendini kontrol ediyor. Cihaz bir engel ile karşılaşırsa otomatik olarak yönünü değiştiriyor. Buna benzer bir cihaz olan Amerikan tabanlı şirket iRobot‘un akıllı süpürgesi Roomba ile tasarım olarak benzer özellikleri bulunuyor.

Xiaomi’nin akıllı süpürgesi tek şarj ile 2,5 saat aralıksız çalışabiliyor. Amerikalı rakibine kıyasla fiyat olarak çok daha uygun fiyata piyasaya sunulacak olan cihaz için 250 dolar gibi bir fiyat belirlenmiş. Roomba ise ülkemizde çeşitli versiyonları ile 1.700 TL ile 4.500 TL arası bir fiyatlara satılıyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Xiaomi’den çok kullanışlı akıllı süpürge [Video]” için 2 cevap

  1. hyunshao dedi ki:

    Bu konuda sadece Roomba ile kıyaslamak çok mantıklı olmayabilir. Piyasada Miele, Samsung, LG ve Dyson gibi çok güçlü ve çok özellikli rakipler var. Kimisi kamera ile evinizi map ediyor, kimisinde yükseklik ölçer var kimisi halıya çıkıyor ve kimisi de ıslak/kuru süpürüyor. Diğer marka karşılaştırmalarını ve net özellikleri heyecanla bekliyoruz…

  2. Catalin dedi ki:

    Elektrikli süpürge Xiaomi şu anda bir tanıtım fiyata: http://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_440546.html?lkid=10116486