reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi

Ne akıllı telefon ne de kamera; Xiaomi’nin ilginç yeni girişimi

Xiaomi yeni bir girişimle gündemde. Ancak firmanın bu kez odağına oturttuğu yeni girişimi kullanıcı hayatını kolaylaştıracak bir “ürün” değil.

Xiaomi, Hindistan’da çok ilginç bir girişimle gündeme geldi. Bildiğiniz gibi Çinli üreticinin akıllı ev eşyalarından telefonlara, şemsiyeden pilav makinesine kadar uzanan çok geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Ancak bu kez konu kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ürünlerden ziyade bu ürünlerin elde edilebilmesi için kullanıcılara bir “destek” oluşturma çabası. Firma “banka olmayan finansman şirketi” açma hazırlığında. Xiaomi Financial Services adı altında açılacak olan bu şirket, tüketicilere elektronik, ev eşyaları, gündelik yaşamda kullanılacak eşyalar, araçlar, mobilyalar… aklınıza gelen hemen her ürün için borç sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi tüketici finansman şirketi açıyor

Şirketin sadece bireysel tüketicilere değil firmalara ve işletmelere de kredi vereceği belirtiliyor. Firmanın bu alandaki ilk atılımı ise bu değil. Mayıs ayında benzer bir platform olan KrazyBee ile iş birliğine giden firma, Hindistan’daki ilk “küçük fon sağlayıcı” ürünü Mi Credit’i de tanıtmıştı. KrazyBee “hızlı kredi” servisiyle biliniyor. 15 dolardan başlayan hizmet yaklaşık 1.466 dolara kadar çıkıyor. Mi Credit’le kullanıcılar 10 dakikadan kısa sürede bu sisteme başvurup sonuç alabiliyor. Xiaomi’nin yeni atılımı ise daha yerleşik ve kalıcı bir pozisyon üzerine kuruluyor. Firmanın benzer bir hizmeti Türkiye’de de sunup sunmayacağı merak konusu. Elektronikteki kısıtlayıcı taksit düzenlemeleriyle beraber tüketicilerin benzer bir sisteme başvurması olası.

İlginizi çekebilir

Xiaomi’nin robot süpürgesi