reklamı kapat

POPÜLER

Meta Quest 3S

Yakında bütçe dostu Meta Quest 3 Lite geliyor

Yapılan paylaşımlara ve sızıntılara göre yakında Meta Quest 3 Lite başlık modeli de geliyor. Ürün uygun fiyatlı bir seçenek olacak.

Meta Quest 3 Lite (Bazı yerlerde Meta Quest 3S adı da geçiyor), yukarıda da dediğimiz gibi 499 dolarlık Quest 3’ten daha ucuza satılacak, buna bağlı olarak daha düşük donanımlar taşıyacak. B u bağlamda çok geniş bir kitleye hitap edecek ürün, iddia edildiği kadarıyla Quest 3’ten farklı olarak 2208 x 2064 değil 1920 x 1832 piksel çözünürlükte ekranlar barındıracak ve 512 GB değil 256 GB dahili depolama ile gelecek. Biraz daha hafif ve kompakt olacağı belirtilen ve spesifik olarak yukarıdaki gibi görünecek denilen ürün, Quest 3’ün önündeki kamera ve sensörleri taşımayacağı için artırılmış gerçeklik tarafını bir kenara bırakacak ve çevrenin canlı görüntüsünü gözler önüne getirmeyecek gibi görünüyor. Yakında daha fazla detayın gelmesi beklenen ürün, şirket içinde yüksek ihtimalle “Ventura” kod adıyla geliştiriliyor ve 2024’ü kaçırmayacak bilgisi geçiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Quest başlıklar ile alakalı olarak bundan önce bir açıklama ses getirmişti. Meta dünyasının başındaki isim Mark Zuckerberg, “Meta Quest 3 çoğu şey için Apple Vision Pro’dan daha iyi” açıklamasıyla dikkat çekmişti. Apple’ın 3.500 dolarlık yeni ürününü deneme şansı elde eden Zuckerberg, kendi geliştirdikleri ve 500 dolara sattıkları Meta Quest 3 başlığın, kişilerin karma gerçekliği kullandığı şeylerin büyük çoğunluğu için daha iyi bir seçenek olduğunu belirtmişti. Vision Pro’nun daha önce de alanda bir devrim yapmadığını dile getiren Zuckerberg, özellikle fiyat konusunda devasa bir avantajı bulunan Quest 3’ün Vision Pro’nun önüne geçtiği yanları şöyle sıralamıştı:

-Quest 3, Vision Pro’dan tam yedi kat daha ucuz.
-Vision Pro gibi ortama büyük ekranlar yerleştirebiliyor.
-Quest çok daha rahat çünkü 120 gram daha hafif.
-Quest 3 modelinde hareket halinde yolunuza çıkan kablolar yok.
-Görüş alanı daha geniş ve ekran daha parlak.
-Vision Pro’da hareket ettiğinizde hareket bulanıklığı oluyor. Quest çok daha net.
-Quest 3’te hassas kontrolcüler mevcut ve Quest’in el takibi daha doğru çalışıyor.
-Quest’in içerik / uygulama kütüphanesi çok daha geniş.
-Quest 3 ile YouTube izleyebilir veya Xbox oyunlarını oynayabilirsiniz.

Meta Quest 3 Lite yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi