reklamı kapat

POPÜLER

yandex.navigasyon

Yandex’ten kullanıcılarına büyük kolaylık

Türkiye’nin popüler navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon, 8 Nisan Pazar günü gerçekleşecek Vodafone İstanbul Yarı Maratonu nedeniyle kapanacak olan yolları haritasında gösterecek. Yandex, Tarihi Yarımada’da yapılacak etkinlik süresince kullanıcılarını alternatif rotalara yönlendirecek.

Atletizm severlerin ve sporcuların merakla beklediği yarışlardan biri olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu bu yıl 8 Nisan’da yapılacak.

Yenikapı Miting Alanı’ndan başlayarak Tarihi Yarımada’yı kapsayan bir güzergâhta koşulacak olan etkinlik boyunca bazı yollar trafiğe kapatılacak. Maraton sırasında yola çıkan sürücüler, yarış nedeniyle oluşan güncel yol durumunu Yandex Navigasyon’dan öğrenebilecek.

Maratonda şu güzergâh koşulacak: Yenikapı’dan başlayacak yarış sahilden Kumkapı, Sirkeci Arabalı Vapur İskelesi önündeki ışıklara kadar devam edecek ve ışıklardan dönecek. Sahil yolundan geri dönecek yarış Zeytinburnu Veliefendi sapağına kadar gidecek, sapaktan 300 metre önce Ottomare Palace önünden geri dönecek ve başladığı yer olan Yenikapı Miting alanında sona erecek.

Yandex Navigasyon, Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nun yapılacağı 8 Nisan Pazar günü kapalı ve açık yolları göstererek kullanıcılarına yardımcı olacak

Yandex Navigasyon, 8 Nisan Pazar günü yapılacak maraton sırasında da en uygun rotaları oluşturacak. Kullanıcılar bu sayede kapalı bir yola girme riski ile karşılaşmayacak.