reklamı kapat

POPÜLER

Adobe Scan

Yapay zeka desteği alan Adobe Scan, artık çok daha güçlü [İndir]

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Adobe, popüler Adobe Scan uygulamasını güncelledi. Güncelleme ile yapay zeka devri başladı.

Adobe Scan, temel olarak dokümanları düzenlenebilir PDF’lere dönüştüren bir uygulama. Bu alandaki en iyilerden olan Scan, bir belgenin dijital kopyasını oluşturmak için telefonların kameralarını kullanıyor. Optik karakter tanımlama teknolojisine sahip olan uygulama, taramaları Adobe Document Cloud’a otomatik yedekleyebiliyor. Bu sayede kullanıcılar taramalarına herhangi bir bilgisayardan, telefondan veya tabletten erişim sağlayabiliyor. Uygulama için yayınlanan yeni güncelleme ise Adobe Sensei yapay zeka altyapısı devreye alıyor. Bu doğrultuda Scan artık telefon ya da tablet içerisinde yer alan tüm fotoğrafları tarayarak sadece “dokümanları” karşınıza çıkartıyor. Böylelikle büyük fotoğraf arşivleri içesinde kaybolma sorunu ortadan kaldırılıyor.

Adobe Scan yapay zeka ile artık çok daha güçlü

Telefonları metinleri otomatik olarak tanıyan güçlü ve taşınabilir bir tarayıcıya dönüştüren uygulamada faturaları, notlar, resimleri, belgeleri, kartvizitleri ve beyaz tahtaları yeniden kullanılabilen içeriklere sahip Adobe PDF belgelerine dönüştürmek de mümkün. Hem iOS hem de Android platformlarında yer alan uygulamayı ücretsiz olarak aşağıdaki bağlantılardan elde edebilirsiniz. Özellik hakkında hazırlanan kısa tanıtım videosu da aşağıda yer alıyor. Daha önce Scan’i hiç kullanmış mıydınız?

Video