reklamı kapat

POPÜLER

Yarış tutkunlarının heyecanla beklediği DiRT 4 resmen tanıtıldı [Video]

En iyi ralli oyunu oyunu olarak gösterilen ve her yeni oyunuyla yarış tutkunlarını saatlerce ekran başına kilitleyen DiRT’ün büyük bir heyecanla beklenen yeni oyunu nihayet duyuruldu. Gerçek ralli deneyimini en iyi şekilde sunmayı vadeden DiRT 4, yarış severleri bir kez daha sürücü koltuğuna davet ediyor.

Gelişmiş grafikler, yenilenmiş oynanabilirlik ve daha fazla eğlence vadeden oyunun en önemli yeniliği ise Your Stage isimli mod. Bu mod sayesinde oyuncular önce yarış bölgesini seçiyor sonrasında ise yarışın yapılacağı yolun geçeceği yerleri seçiyor. Sonrasında ise Your Stage modu yeteneklerini konuşturuyor ve seçilen bölgeyi bir yarış alanına çeviriyor. Oyuncular kendi yaptıkları haritaları diğerleriyle paylaşabiliyor. Bunun neticesinde oyunun yeniden oynanabilirliği büyük ölçüde artıyor. Her seferinde farklı haritalarda oynayabildiğimiz için oyundan sıkılmak da neredeyse imkansız hale geliyor.

DiRT 2 ve DiRT 3’te olduğu gibi gerçekçilik ve eğlenceyi belli oranlarda harmanlayacaklarını belirten Codemasters, seriye aşina oyuncuların yeni oyuna hızlıca uyum sağlayacağını ifade ediyor. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için çıkış yapacak olan oyun Haziran ayının henüz netleşmeyen bir gününde raflardaki yerini alacak. Oyunla ilgili yeni detayların önümüzdeki aylarda ortaya çıkması bekleniyor. Oyunun yayınlanan ilk tanıtım videosuna haberin görselinden ulaşabilirsiniz.