reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV

Yeni Apple TV hakkında son bir iddia ortaya çıktı

Yeni Apple TV hakkında yeni bir detay gün ışığına çıktı. iOS 14.5 beta sürümünde ortaya çıkan bilgiye göre yeni Apple TV, 120 Hz’e destek verecek.

Piyasada satılan Apple TV 4K modelinin 120 Hz teknolojisine yazılım güncellemesiyle destek veremeyeceği belirtiliyor. 60 Hz’de 4K çözünürlük sunan Apple TV 4K’da HDMI 2.0 bağlantısı yer alırken yeni modelde HDMI 2.1 bağlantısının kullanılacağı ve bu sayede 120 Hz desteği sunulacağından söz ediliyor. 120 Hz desteği sayesinde hem arayüzün hem oyunların çok daha akıcı bir deneyim sunacağını söylemek mümkün. Ayrıca aksiyon sahnelerinde de yeni modelin daha iyi bir deneyim yaşatacağını belirtebiliriz. Pek tabii bu özellikten yararlanmak için 120 Hz uyumlu bir televizyon sahibi olunması da gerekiyor. Bazı kaynaklar yeni cihazda A12 işlemcisinin yer alacağını belirtse de yeni nesilde daha yeni bir işlemcinin de kullanılma ihtimali bulunuyor. Yeni Apple TV’nin bununla birlikte yeni bir uzaktan kumandayla geleceği de konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple TV ne zaman gün ışığına çıkacak?

Kaynaklar yeni modelin yolda olduğunu belirtse de cihazın ne zaman satışa sunulacağını henüz belirtmiyor. Cihazla ilgili dedikoduların artması cihazın bu yıl satışa sunulabileceği iddialarını kuvvetlendiriyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A52’nin içine gelin yakında bakın