reklamı kapat

POPÜLER

BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series
BMW 7 Series

Yeni BMW 7 Serisi tam bir teknoloji harikası

Yeni X1’in tanıtımını bu ayın başında gerçekleştiren BMW, şimdi de yeni 7 Serisi’ni tanıttı. Kısa bir süre önce yanlışlıkla detayları internete sızan yeni 7 Serisi gerek dış mekan gerekse iç mekan tasarımıyla göz alıyor. BMW’nin üst segmente konumlandırdığı ve şirketin amiral gemisi sedan otomobili olma özelliğini taşıyan yeni 7 Serisi, karakteristik BMW çizgisi ve heybetiyle karşımıza çıkıyor.

Ön panjuru ve opsiyonel sunulan LED farlarıyla göze çarpan BMW’nin yeni harikasında LED ön sis farlar tercih ediliyor. Hafif bombeli kaputu sayesinde ayrı bir havaya bürünen otomobilde 17 veya 21 çapında jant tercihi yapmak mümkün. İnce uzun LED stopların kullanıldığı otomobil, yenilikçi özellikleriyle de ilkleri otomobil tutkunlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Dünyanın ilk uzaktan kumanda ile park edilebilen seri üretim otomobili olduğu belirtilen 7 Serisi, bu işlemi BMW Display Key adı verilen dokunmatik ekranlı özel anahtar sayesinde gerçekleştiriyor. Bunun yanında jestlerle kontrol etme özelliğine destek veren 7 Serisi, kullanıcıların ellerini hareket ettirerek navigasyon ekranını kontrol etmeye olanak sağlıyor. iDrive 5.0 araç içi eğlence sistemini bünyesinde barındıran otomobil, sesle kontrol, kablosuz şarj ve Wi-Fi teknolojilerine de destek veriyor. Daha önceki modellerde olduğu gibi yeni 7 Serisi’nde standart ve uzun aks aralığına sahip modeller yer alıyor. Standart otomobilden 14 cm daha uzun olan versiyonda daha geniş bir arka kısım bulunuyor.

Deri, ahşap ve alüminyum malzemelerin kullanıldığı otomobilin iç mekanı ise oldukça konforlu. Executive Lounge isimli paketle birlikte gelen uzun aks aralıklı versiyonda havalandırmalı koltuklar, dört bölgeli otomatik klima sistemi ve masajlı arka koltuklar mevcut. Ayrıca bu pakette arka koltukların arasında 7 inçlik tablet ve açılabilir masa bulunuyor. Farklı motor seçeneklerinin yer aldığı otomobilin 750i versiyonu 450 beygir güç ve 650 Nm tork, 730d’de ise 265 beygir güç ve 620 Nm tork üretiyor. BMW, bununla birlikte hibrit motor seçeneğine sahip 7 Serisi’ni kullanıcıların beğenisine sunuyor. 2 litre TwinPower Turbo dört silindirli motorla birlikte 95 beygir güç sunan bir elektrik motora sahip bir model de yer alıyor. Hibrit modelin ürettiği toplam güç ise 326 beygir. Otomobilin sadece elektrikli motoruyla saatte 120 kilometre hız ve 40 kilometre menzil yapabileceğini belirtelim. Yeni BMW 7 Serisi’nin Almanya’da yaklaşık 92 bin eurodan başlayan fiyatla satışa sunulması bekleniyor.