reklamı kapat

POPÜLER

BMW 7 Serisi
BMW 7 Serisi

Lüksün zirvesinde; Yeni BMW 7 Serisi ve öne çıkan özellikleri

BMW, yeni 7 Serisi’ni otomobil tutkunlarının beğenisine sunuldu. Lüksün zirvesi olarak tanımlanan sedan otomobil yenilenen stili, yeni teknolojileri ve gelişmiş bir hibrit model dahil olmak üzere kapsamlı değişiklikleriyle dikkat çekiyor.

BMW’nin amiral gemisi sedanının her zamankinden daha şık görünmesini sağlamak için ön tamponunda, kaputta, farlarda, ön çamurluklarda ve arka lambalarda değişiklikler yaptığı belirtiliyor. Bir önceki modelle kıyasladığımızda yeni modelin bir önceki modelden daha uzun olduğunu söyleyelim. Daha önce sızdırılmış görsellerde gördüğümüz gibi, yeni 7 Serisi,  X7 SUV’dan ilham alan daha büyük bir böbrek ızgarasıyla geliyor. Otomobilde yer alan böbrek ızgara bir önceki modelde kullanılan ızgaradan yüzde 40 daha büyük. Yeni krom farlar ve alt havalandırma boşlukları da yeni BMW 7 Serisi’nde dikkat çeken diğer ayrıntılar arasında. Uyarlanabilir LED far sistemi haricinde otomobilde BMW lazer far sistemini de tercih etmek pek tabii mümkün. Yeni kullanılan ses emici malzemeler sayesinde otomobilin içinin daha sessiz hale geldiğini de söyleyelim.

Yeni BMW 7 Serisi’nin motor seçenekleri

Daha geniş krom egzoz sistemiyle gelen yeni BMW 7 Serisi’nin 750i xDrive ve 750Li xDrive modellerinde 4,4 litre hacimli V8 motor kullanılıyor. Bu motor 523 beygir güç üretebiliyor. 6,6 litre hacimli V12 motora sahip M760Li xDrive ise 577 beygir güç üretiyor. Otomobilin saatteki maksimum hızı ise 250 kilometre. İç mekana bakıldığında lüks detayların göze çarptığını görüyoruz. Deri koltuklarıyla göze çarpan yeni BMW 7 Serisi’nde Dakota deri döşemesi standart geliyor. Kullanıcılar pek tabii farklı renklerde deri seçeneklerini de tercih edebiliyor.

Yeniden tasarlanmış deri direksiyon simidinde artık krom ön panel elemanı ve modifiye düğme düzeni bulunuyor. Yeni BMW 7 Serisi modelleri, artık bardak tutucuların önüne yerleştirilmiş olan standart kablosuz şarj ile geliyor.

Direksiyon simidinin arkasında, 12,3 inç ekran ve 10,25 inç kontrol ekranı olan yeniden tasarlanmış dijital bir gösterge alanı yer alıyor. Yeni 7 Serisi’nde ayrıca, BMW’nin iDrive 7 işletim sistemi ve koltuk ısıtması tercihleri ve alışkanlıkları öğrenen Akıllı Kişisel Asistan özelliği bulunuyor.

Otomobilde lüksü zirveye çıkarmak isteyen kullanıcılar opsiyonel sunulan Executive Lounge arka oturma paketini de satın alabiliyor. Bu pakette masaj işlevine sahip elektrikli ayarlanabilir konforlu koltuklar, tüm koltuklar için aktif koltuk havalandırması ve BMW Touch Coummad tablet yer alıyor.

Arka koltuk eğlence sistemi, Blu-ray oynatıcılı tam 10 inçlik tam HD ekrandan oluşuyor ve kullanıcıların arka koltuklardan eğlence, gezinme ve çevrimiçi işlevlere erişebilmelerine olanak tanıyor.

2020 model BMW 7 Serisi ne zaman satışa sunulacak?

Yeni BMW 7 Serisi’nin satışı nisan ayında başlayacak. Otomobilin satış fiyatı ise nisan ayında ortaya çıkacak.

İlgili video

Yeni BMW 7 Serisi’nin tanıtım videosu