reklamı kapat

POPÜLER

BMW 7 Serisi

Yeni jenerasyon BMW 7 Serisi için tartışmayı sonlandıran elektrik açıklaması

Performans versiyonu rafa kaldırılan yeni BMW 7 Serisi için çalışmalar devam ederken, tamamen elektrik formülü için resmi açıklama da geldi.

Kısa süre önce elektriğe geçiş sürecinde öncü rol oynayan i8’in üretimi sonlandırdığını duyuran BMW, “i” rozetinin devamlılığını sağlayacak yeni modellerle ilgili çalışmalara devam ediyor. Daha çok iX3 üzerinden gündeme gelen bu çalışmalar kısa süre içerisinde yelpaze bazında hissedilir derecede çeşitlilik gösterecek. 2019 içerisinde dillenmeye başlayan bir diğer tartışmanın odağında ise yeni jenerasyon BMW 7 Serisi karşımıza çıkmıştı. 8 Serisi’nde atılan M adımının ardından 7 Serisi için böyle bir versiyonu rafa kaldıracağı söylenen Bavyeralı üreticinin bu paket yerine düşündüğü opsiyon nihayet resmen konuşulmaya başlandı. Ailenin amiral gemisi sedanın elektrikli versiyonu hakkında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Zipse, 7 Serisi’nin en güçlü versiyonlarından birisinin tamamen elektrikli pakette sunulacağını ifade ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni BMW 7 Serisi dört farklı motor bileşeniyle geliyor

Oliver Zipse süreçle ilgili açıklamalarında; “Yeni nesil 7 Serisi dört farklı motor seçeneği üzerinden kullanıcılara sunulacak. Tanıtımı gerçekleştirdiğimizde benzin, dizel, şarj edilebilir hibrit ve tamamen elektrikli seçeneklerinin tamamını sahneye çıkartacağız. Geliştirilen altyapı sayesinde birbirinden farklı sürüş dinamikleri sunan bu üniteleri tek bir mimari üzeriye dayanıyor. 7 Serisi’nin en güçlü versiyonu tamamen elektrikli olacak.” ifadelerine yer veriyor. Halihazırda on iki silindirli motor seçeneğiyle 600 beygir dolaylarında gezinen 7 Serisi’nde bu ünitenin de emekliye ayrılması da beklentebilir. Performan bazında zirvede olacağı söylenen elektrikli 7 Serisi içinse 650 beygirin üzerinde güç ve 700 kilometre menzil gibi rakamlar masada görünenler arasında. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgilinizi çekebilir

BMW 3 Serisi çarpışma testi sonuçları açıklandı