reklamı kapat

POPÜLER

BMW i3’e artırılmış gerçeklik uygulamasıyla yakından bakın [Video]

Apple’ın artırılmış gerçeklik uygulamalarının önünü açan ARKit’i yayınlamasının ardından geliştiricilerden de dikkat çekici uygulamalar gelmeye başladı. Bu yılın ağustos ayında yeni i3 elektrikli otomobilini tanıtan BMW, artırılmış gerçeklik uygulamasını yayınladı.

Advertisement

BMW i Visualiser adını taşıyan uygulama iOS cihazlar üzerinden i3 ve i8 modellerine yakından bakma imkanı sunuyor. Otomobilin dış tasarımı haricinde iç mekan tasarımına da yakından bakabileceğiniz uygulama gerçek boyuttaki otomobilleri gerçek dünyaya aktarıyor. Boyutlandırma yapabilmeye de imkan tanıyan uygulamada iç mekan, dış tasarım ve lastiklerle ilgili özelleştirme yapılabiliyor. Gerçekçi render çizimiyle adete bir otomobilin içine biniyormuş hissini sağlayan uygulamada kapılar haricinde bagaj dahi açılabiliyor. Otomobilin dış boyasını seçebileceğiniz gibi koltukların rengini de belirlemek mümkün. Uygulamanın çalışması için boş bir alana ihtiyacınız olduğunu belirtmekte yarar var. iOS platformu için indirmeye sunulan uygulamanın iPhone 6s ve üzeri iOS 11 yüklü iPhone modellerine destek verdiğini de unutmadan söyleyelim.

BMW imzalı artırılmış gerçeklik uygulaması nasıl indirilebiliyor?

BMW tarafından geliştirilen uygulamanın çalışma prensibini haberin devamındaki videodan izleyebilirsiniz. BMW i Visualiser’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Video