reklamı kapat

POPÜLER

ipad pro

Yeni iPad’lerin tanıtılacağı tarih netleşiyor

Apple son zamanlarda arka arkaya iPad reklamları yayınlayarak iPad Pro’ların bilgisayarın yerini tutacağını üstüne basa basa söylüyor. Mevcut iPad Pro’larda yavaş yavaş stok sıkıntısı yaşanması ise yeni iPad Pro’ların çok yakın bir tarihte geleceğini doğruluyor. Gelen bilgilere göre yeni iPad Pro’ların tanıtım tarihi neredeyse doğrulanmış durumda.

Geçen haftalarda iPad Pro’ların ve olası diğer duyuruların mart ayında düzenlenebileceği bilgisini sizlere aktarmıştık. Ancak şimdi Apple’ın bu tarihi biraz ertelediği söyleniyor. Apple’ın bu ertelemesinin altında, duyuruyu yeni Apple Park içinde yapmak istemesi yatıyor. Bunun mümkün olabilmesi için 4 Nisan tarihinde Apple Park’ta etkinliğin düzenleneceği ifade ediliyor. 12,9 inçlik iPad Pro stoklarının yenilenme tarihi olarak 4 Nisan tarihi işaret edildiğinden ötürü duyurunun da bu tarihte gerçekleşeceği üzerinde duruluyor.

Tim Cook’un mevcut Apple merkezindeki son etkinliğin gerçekleştirildiği ve bundan sonraki etkinliğin farklı bir yerde yapılacağını onayladığı belirtiliyor. Bu mekan değişikliğinin yeni etkinliğin Apple Park’ta yapılacağını gösteren bir diğer ipucu olduğu söylenenler arasında.

Etkinlikte Apple’ın birden fazla iPad modelini tanıtması olası. 12,9 inçlik iPad Pro, 9,7 inçlik iPad Pro ve 7,9 inçlik yeni iPad mini‘nin bu etkinlikte tanıtılacağı iddia ediliyor. Esas merak edilen model ise 10,5 inçlik yeni iPad modeli. Çerçevesiz ekranlı özel bir tasarımla gelecek olan bu iPad’in teknik anlamda da gelişmiş özellikler sunması bekleniyor.