reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE Apple

Yeni iPhone SE gelince eskisi oldukça ucuzlayabilir

Teknoloji devi Apple, önümüzdeki ayın başında düzenlenecek etkinlik kapsamında 5G destekli yeni iPhone SE modeli ile karşımıza çıkacak.

Tahminlere göre 8 Mart tarihinde lanse edilecek 5G destekli yeni iPhone SE modeli, hatırlarsınız bugün bir fiyat iddiası ile gündeme gelmişti. Bu halen kesin değil ancak telefon daha önce tahmin edildiği gibi 399 dolar değil 300 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulabilir. Mark Gurman’a göreyse bu model lanse edildikten sonra mevcut SE satıştan kalkmayabilir, buna ek olarak fiyatı 199 dolar gibi çok iddialı bir seviyeye inebilir. Mevcut 399 dolarlık iPhone SE modeli şu an Türkiye’de 7.799 TL‘den satılıyor ve bu fiyat birçok kişi için çok yüksek seviyede yer alıyor. 199 dolarlık bir 5G desteği olmayan iPhone modeli, Türkiye dahil birçok ülkede inanılmaz yüksek sayıda satılabilir.

Merak edilen yeni SE tekrar üzerinden geçmek adına eski nesil bir tasarıma sahip olacak ve güncel bir işlemci üzerine kurulacak. Sağlam kaynak Ross Young’a göre 5G desteğine sahip en ucuz iPhone modeli olacak bu telefon, henüz kesin olmasa da pazara iPhone SE+ 5G adıyla da çıkarılabilir. Young’a göre 4,7 inç LCD ekran ile gelecek cihaz, Apple’ın 2022’deki tek “SE” modeli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, bir sonraki SE modelini ise yine Ross Young’a göre 2023 yılında tanıtacak. Bu telefonda 5,7 inç boyutunda bir ekran olacak. SE 3 ya da SE 4 adına sahip olması beklenen telefon, iPhone 11 benzeri çentikli bir tasarımı benimseyebilir. Bu modelin daha sonra detaylanması bekleniyor.

Yeni iPhone SE yanında bu da dikkatinizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın