reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Joker filmi geliyor; hayranlar ikiye bölündü

Çizgi roman dünyasının en popüler isimlerinden Batman‘in onlarca sinema, dizi, oyun uyarlamasının sonunda Joker‘in sahneye çıkması elbette kaçınılmazdı. DC’nin animasyon uyarlamalarında da sık sık başrolde gördüğümüz Joker için şimdi sinemada, kendi hikayesinde kanlı canlı boy gösterme vakti. Ancak hayranları tartışmaya sürükleyecek küçük bir pürüz var.

Deadline’ın özel haberine göre uzun zamandır beklediğimiz film sonunda geliyor. Joker filminin konusu ise daha da ilgi çekici. Söz konusu filmin herhangi bir filmle bağlantılandırılmadan Joker’ın ana hikayesini anlatacağı belirtiliyor. Projenin arka planındaki isimler de şimdiden belli. The Hangover’ın yapımcısı Todd Phillips’in yönetmen koltuğuna oturduğu Joker filminde senaryoyu 8 Mile filminin yazarı Scott Silver kaleme alacak. Projenin en iddialı ismi ise Martin Scorsese. Yapımcı koltuğuna oturan Scorsese, Phillips’le beraber çalışacak.

Buraya noktaya kadar her şey yolunda gibi görünüyor. Ancak işler şimdi biraz karışacak. Beyaz perdede Joker performanslarıyla iz bırakan Jack Nicholson ve Heath Ledger’dan sonra yakın zamanda Jared Leto’yu Joker rolünde görme şansına eriştik. Suicide Squad filminde farklı tarzda bir Joker’i resmeden Leto’nun devam filminde ve Harley Quinn için çekilecek özel filmde Joker olarak yer alması bekleniyor. Ancak Deadline’a göre Joker’in hikayesini anlatan bu filmde rolü Leto canlandırmayacak. Yani yeni bir Joker seçimi için hazır olun. Çok daha genç bir aktörün Joker rolü için seçilmesi bekleniyor. Kısacası yeni tartışmalar yolda.