reklamı kapat

POPÜLER

Nefesleri tuttuk; Game of Thrones’un sezon finali ismi açıklandı [Video]

Games of Thrones‘un sezon finali için heyecanımız doruk noktasında. Sezon finalinin ismi ise bugün açıklandı ve sadece ismi bile daha çok heyecanlanmanıza sebep olacak.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı ve galerideki görseller Game of Thrones’un yedinci sezonuna dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Game of Thrones esasen “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisi. 7. sezona gelmişken artık “Buz”un Jon Snow, “Ateş”inse Daenerys Targaryen olduğunu düşünmekte bir beis görmüyoruz. 7. sezonun final bölümünün ismi ise The Dragon and the Wolf. Ejderha ve Kurt bir araya geldiğinde ortaya neler çıkacağını merak etmekten kendimizi alamıyoruz. Ancak elbette Dragon and the Wolf Daenerys ve Jon’u işaret ettiği gibi sadece Jon’u da işaret ediyor olabilir. Zira Jon’un babası Rhaegar Targaryen bir ejderhayken annesi Lyanna Stark bir kurt. Bu bölüm Jon Snow, Rhaegar ve Lyanna’nın birlikteliğini ve gerçek ebeveynlerini öğrenebilir. Tabii Jon Snow’la beraber Daenerys’in de bu bilgiye erişeceğini tahmin etmek zor değil.

Öte yandan sezon finalinde Jon Snow’u gerçek bir sınav bekliyor. Cersei Lannister ve Daenerys Targaryen’i bir araya getiren Jon Snow’un Cersei’yi duvarın ötesindeki savaş için ikna etmesi gerekecek. Cersei Lannister’ı biraz tanıyorsak bunun Jon Snow’un şimdiye kadar karşılaşacağı en zor görevlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Zira düşmanlarını nefes alırken görmeyi pek sevmeyen Cersei’nin bir anda önemli isimleri öldürmeyeceğinin garantisi yok. HBO’da pazar akşamı, Türkiye’de ise onu takip eden pazartesi günü yayınlanacak olan dizinin sezon finali fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

VİDEO