reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un sezon finali fragmanında gerilim hiç olmadığı kadar artıyor [Video]

21 Ağustos 2017

Hem merakla beklediğimiz hem de gelmesini hiç istemediğimiz o an ne yazık ki bir hafta uzağımızda. Bu sezonu 7 bölümle kapatacak olan Game of Thrones‘un sezon finali fragmanı tüm düşmanları aynı alana topluyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı ve galerideki görseller Game of Thrones’un yedinci sezon altıncı bölümüne dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


Bu sezon Game of Thrones için bol sızıntılı oldu. Haliyle dizi ne zaman sezon finaline geldi anlayamadık bile. Ancak 6 bölüme üç sezonluk senaryo sıkıştıran Game of Thrones için artık sezonu kapatma vakti. Heyecanın doruklara çıkıp taştığı dizinin sezon finalinin fragmanındaysa sinirler gergin, tansiyon yüksek.

Altıncı bölümde en önemli silahlarından birini kaybeden Daenerys’in askerlerini tam takım kral topraklarında görüyoruz. Cersei ile yüzleşmeye bizzat katılıp katılmayacağı ise ne yazık ki fragmandan anlaşılabilecek bir detay değil. Ancak Tyrion Lannister için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Ablasıyla yüz yüze gelen Tyrion’ın buluşması oldukça şenlikli ve bol iğneli geçecektir eminiz. Öte yandan Jon Snow’un Cersei Lannister’ı ikna edip etmeyeceği merak konusu. Tek bir çarpık gülümsemeyle fragmanın gerilimini en tepeye çıkaran Cersei Lannister’ın tuzaklarını merakla bekliyoruz. Özellikle ortalarda görünmeyen Euron Greyjoy gibi biriyle ittifak kurduğunu düşününce işler birden çirkinleşebilir.

Buluşma alanı için açık arazi tercih edilmiş. Daenerys’in ejderhasıyla toplantıya katılması işten bile değil. Ejderhanın sırtında bir Ak Gezenle alana inmesi Cersei’nin dikkatini çekmeye yetecektir. Öte yandan fragmanda birkaç saniye gördüğümüz Sansa’nın ise ne yapmaya çalıştığını sezon boyunca olduğu gibi bu kısa süre zarfında da anlayamadık. Merakla beklenen Bran Stark’a gelince, kendisi tabii ki fragmanda dahi yok.

Tabii bu 47 saniyelik fragmana aldanmak hata olur. Zira 7. sezonun 7. bölümü tamı tamına 81 dakika sürüyor. En uzun Game of Thrones bölümü muhtemelen meraktan kıvrılacağımız bir sonla bizi bekliyor.

VİDEO

YORUMLAR