reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini 6

Yeni nesil iPad mini için tasarım yüzde 100 netlik kazanmış olabilir

Teknoloji devi Apple, yeni nesil iPad mini 6 için gün sayıyor. Yapılan bir sızıntı ise tasarımı yüzde 100 netleştirmiş olabilir.

Hep söylediğimiz gibi uzun zamandır hayatımızda olan iPad mini’nin kendisine has bir kitlesi bulunuyor. Çoğu kişi, özellikle de eli büyük olan kişiler iPad mini modelini tek elde yönetebildiği için oldukça seviyor.

Yıllardır yenilenmeyen tablet, sonunda gerçek anlamda tazeleniyor. Yeni model ortaya çıkan alüminyum modellere göre yüzde 99 ihtimalle yukarıdaki tasarımı benimsiyor.

Buradan tasarım açık olarak seçilebiliyor. Ancak yine de üzerinden geçmek gerekirse bizleri ince çerçeveli bir model bekliyor. Burada yeni nesil iPad Air’in ufak versiyonu olarak yolda olan ürün, arkasında büyükçe bir kamera taşıyor.

Bu arada Apple’dan 9. nesil iPad modeli de geliyor. Her iki iPad’in de önümüzdeki ay düzenlenecek, iPhone 13 odaklı etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil iPad mini ya da olası adıyla iPad mini 6 için başka neler biliyoruz?

Başlarda 8,5 inç ila 9 inç arasında bir LCD ekrana sahip olacağı iddia edilen tabletin, geçtiğimiz haftalarda direkt olarak 8,5 inç ekran ile tasarlandığı ortaya çıkmıştı. Bu bilgi ekran konusunda en sağlam isimlerden Ross Young’dan geliyordu ve bu sayede boyut yüzde 100’e yakın olarak netlik kazandı.

7,9 inç’ten 8,5 inç ekrana çıkan model, bunu ön kısımdan kaldırılan Touch ID sensörü ve inceltilen çerçeveler ile gövde boyutunu artırmadan sunuyor.  Bildiğimiz kadarıyla tablet gücünü Apple’ın 5 nm A15 Bionic işlemcisinden alacak.

Bünyesinde şarj ve bağlantı için yeni nesil diğer iPad’ler gibi USB-C portu olacak bilgisi verilen tablet, manyetik Smart Connector bağlantısını da taşıyacak. Tabletin üstte yer alan güç butonuna entegre Touch ID taşıyacağı da yeni gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli