reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Fabia Combi

Yeni nesil Skoda Fabia için versiyon çeşitliliğini netleştiren açıklama

CEO Thomas Schaefer, yeni nesil Skoda Fabia için uzun süredir merak edilen Combi versiyonunun geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Skoda Fabia, gelişmelerine hasret kaldığımız ve uzun süredir kendisinden haber alınamayan isimlerin başında geliyor. Son olarak 2019’un aralık ayı içerisinde nabız veren model, sonrasında tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgınından ötürü nispeten geri plana atılmak durumunda kaldı. 2021 yılının ise artık yeni nesil Fabia için sahneye çıkış sürecini doğurmasını bekliyoruz. Markanın da çalışmalarına döndüğü MK4 ile ilgili CEO Thomas Schaefer’den önemli bir detay açıklaması geldi. Pazarda pek çok ismin veda ettiği station wagon gövde tipinin dördüncü nesil Fabia’da olmacağına dair söylentileri sonuçsuz bırakan bu açıklama tamamen tersi yönde detaylar içeriyor.

Skoda Fabia ailesi için Combi versiyon payı oldukça yüksek

Süreçle ilgili geçtiğimiz günlerde Autonews Europe’a konuşan Schaefer, Fabia Combi’nin ürün gamında olacağını resmi olarak ilk kez duyurdu. Schaefer açıklamalarında; “Fabia cephesinde tekrardan bir Combi versiyonumuz olacak. Dedikoduların aksine bu versiyon bizler için çok değerli. Bu versiyon, giriş seviyesi segmentlerde uygun fiyatlı ve kullanışlı otomobiller sunma taahhüdümüzün devamlılığını sağlıyor.” ifadelerine yer verdi. Marka içerisinde alınan bu karar, Combi versiyonunun Fabia satışlarının yüzde 35’e yakın bir pay sahibi olmasından ötürü şüphesiz çok da şaşırtıcı bir hamle değil. Polo ve Ibiza‘dan da bildiğimiz MQB A0 platformu üzerine geliştirilecek olan yeni nesil Fabia’nın temel çerçevesi de halihazırda satışta olan modeller üzerinden belirlenmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık atmosferik yapıda motor barındırması beklenmeyen modelin giriş seviyesinin 1.0 litrelik TSI motorun 95 ve 115 beygirlik versiyonları üzerinden oluşturulması bekleniyor. 150 beygir güç üreten 1,5 litrelik motorun da ön planda olduğu bu seçenekler içerisine, hibrit dokunuşunu görme ihtimalimiz de hala geçerliliğini koruyor. Yeni Fabia ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Yeni Octavia çarpışma testi