reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil Teknofes'de bir kez daha kendini gösterdi

Yerli otomobil bu sefer Teknofest kapsamında kendini gösterdi

Çalışmaları devam eden yerli otomobil yüzünü bir kez daha gösterdi. Model bu kez TEKNOFEST’de kameraların karşısına çıktı.

Yerli otomobil hakkında çalışmalar tüm hızı ile sürerken model hakkında güncel gelişmeler de gelmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl 21-26 Eylül’de İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenleniyor.

Bu büyük etkinliğin ise özel bir konuğu var. TOGG tarafından üretilecek yerli otomobil özel bir stant aracılığı ile ziyaretçiler ile buluştu. TOGG’un sosyal medya hesabından “Türkiye’nin Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te yerimizi aldık” ifadelerine de yer verdi. Fuar dahilinde, önümüzdeki günlerde önemli isimlerden model hakkında açıklamalar da görebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil TOGG nasıl bir performans sunacak?

200 beygir günden alacağı açıklanan model  saatte 100 kilometre hıza 7,6 saniyede ulaşılacağı belirtiliyor. SUV aracın 4×4 versiyonunun ise 400 beygir güç üreteceği konuşuluyor.

Bu modelin ise 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşacağı söyleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu söyleyelim.

8 yıl pil garantisi sunacak otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknolojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu