reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil cephesinden batarya ve çip krizi açıklaması

Çalışmaları devam eden yerli otomobil yüzünü TEKNOFEST’de bir kez daha göstermişti. Etkinlik kapsamında TOGG’den kriz açıklaması da geldi.

Yerli otomobil hakkında çalışmalar tüm hızı ile sürerken model hakkında güncel gelişmeler de gelmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl 21-26 Eylül’de İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenleniyor. Bahsi geçen festival kapsamında TOGG’un üreteceği model de sahne alıyor. Model hakkında kritik açıklamalar mevcut. Buna göre seneye seri üretimini göreceğimiz modellerin çip veya batarya krizine takılması beklenmiyor.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, “İlk aracımız, C segmentinde bir SUV. Regülasyonlar nedeniyle ufak tefek farklılıklar olabilir ama bu tasarımın niteliğini değiştirecek boyutta değişiklikler değil. Çip krizi var. Çip krizinin sebeplerini de biliyoruz. Bu krizin bir sene daha süreceğini tahmin ediyoruz. Planlarımız doğrultusunda, yaptığımız rezervasyonlarla çip krizine takılmayacağımızı düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil batarya krizine takılmayacak

Çip krizinden daha önemli bir kriz çıkacak; batarya krizi. Hücre yok. Tüm dünyada herkes daha fazla elektrikli araç üretmek için koştururken, dünyadaki hücre üreticilerinin kapasiteleri 2030 ve sonralarına kadar rezerve edilmiş vaziyette. Biz başından itibaren bu işi planlayarak çözeceğimiz için batarya hücre krizine takılmayacağız.” ifadelerine yer verdi. TOGG hakkında tüm gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu