reklamı kapat

POPÜLER

Yolda ihtiyaç duyulacak her şeye sahip elektrikli bisiklet [Video]

Elektrikli bisikletler yüksek fiyatları nedeniyle küçük bir kitle tarafından tercih ediliyor ve bu bisikletler elektrik motorundan güç alarak sürücünün yorulma derdi olmadan yolculuk yapabilmesinden başka fazla da bir şey vadedemiyor. Super 73 ise elektrikli olmasının tüm avantajlarını sonuna kadar kullanıyor ve yolda ihtiyaç duyulabilecek özelliklerin tümünü bünyesinde barındırıyor. 1970’lerin motorsikletlerinden ilham alan tasarımıyla da göz dolduruyor.

1.000 watt’lık motordan güç alan bisiklet saatte 40 kilometre hıza çıkabiliyor. Özünde bisiklet olması sayesinde ehliyet olmasına gerek duymayan Super 73’ün 4.25 inçlik dayanıklı tekerlekleri, her koşulda bisiklet sürmeyi mümkün hale getiriyor. Fren diskleri acil durumlarda hızlıca durmayı sağlıyor ve böylece olası kazaların da büyük ölçüde önüne geçiliyor.

Gelelim Super 73‘ü diğer elektrikli bisikletlerden farklı kılan detaylara. Bisikletin hızı elle gidon üzerindeki panelden kontrol edilebiliyor. Hız ve katedilen mesafe gibi bilgiler ise yine bu kısımda bulunan ekrandan görülüyor. Selede kaliteli bir deri malzemenin kullanıldığı bisikletin pili istendiği zaman çıkarılıyor ve güvenlik önlemi olarak pilin bulunduğu kısım kilitlenebiliyor. Sıcak veya soğuk içeceği koyulabilmesi için bir bardak tutucunun bulunduğu bisiklette şişe açma aparatı bile bulunuyor. Ayrıca üretilen elektrik sayesinde akıllı telefon şarj edilebiliyor. Kickstarter’da 25 bin doları fazlasıyla toplayan kampanyada Super 73’e sahip olmak için en az 1.799 dolar destek vermek gerekiyor. Bir sorun olmadığı takdirde bisikletlerin ekim ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

VİDEO