reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube artık emzirme ve twerk içeriklerine de reklam geliri verecek

Dünyanın en büyük video platformu konumunda bulunan YouTube artık emzirme ve twerk içeriklerine de reklam geliri verecek.

YouTube bugün “yetişkinlere uygun içerikler” kategorisindeki kurallarında bir değişikliğe gitti. Bu değişiklik sayesinde artık içerisinde emzirme ve twerk gibi dans içeriklerinin olduğu videolar üzerinden de para kazanabilecek. Çok ince bir çizgiden giden şirket, “videolarda reklam geliri elde etmeyi engellemeyen durumlar” kısmında artık şunları belirtiyor: “Romantik unsurlar veya öpüşme; romantik ilişki ya da cinsellik konularının cinsel ilişkiden bahsedilmeden ele alınması; ayırt edilemeyecek şekilde tamamen sansürlenmiş ve izleyicilerde cinsel istek uyandırma amacı taşımayan çıplaklık; emzirme bağlamında olan ve çocuğun görüntüsüne yer verilen çıplaklık; arzulu veya çekici görünme amacıyla, genellikle cinselleştirilmiş vücut kısımlarının ritmik hareketlerini içeren ancak cinsel olarak grafik olmayan danslar.; koreografili bir dans veya müzik videosu gibi, profesyonel bir ortamda cinsel açıdan sansürlenmemiş dans.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Emzirme videolarında sürece bağlamsal referans verilmesi ve kadrajda yani videonun içinde görünür şekilde bir çocuğun yer alması zorunlu kılınıyor. Bu sayede yeni annelere daha rahat yardımcı olunabileceğini düşünen ve süreci iyi şekilde denetleyeceği düşünülen YouTube, twerk yanında artık sürtünme dansı videolarından da gelir elde edilebileceğini söylüyor. Her gün binlerce yeni video yayınlanan platformda bu tarafın da iyi şekilde denetleneceği umut ediliyor.

YouTube adımı bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER