reklamı kapat

POPÜLER

YouTube LOG Tasarım

YouTube Go için emeklilik tarihi, Live için de güzel bir yenilik geldi

İnternet devi Google, kullanılmayan hizmetleri sonlandırmaya devam ediyor. Bu sefer YouTube Go uygulaması için yolun sonu geldi.

Google, artık çok fazla kullanılmayan uygulama ve servisleri zaman zaman emekliye ayırıyor ve bununla çoğu zaman tepki çekiyor. Ancak firma ilerlemek için bunu yapmak zorunda ve YouTube Go uygulaması da ağustos ayı içerisine kapatılıyor. Düşük seviye cihazlar, düşük internet hızlarına sahip bölgede yaşayanlar ve internet ücretleri yüksek olan bölgelerdekiler için hazırlanan uygulama, anlaşıldığı kadarıyla artık ana uygulama varken çok fazla kullanılmıyor. İlk olarak 2016 yılında çıkan Go sonrasında ana uygulamaya birçok güncelleme yaptıklarını aktaran YouTube, artık Go’nun hem veri hem de performans konusunda büyük fark yaratamadığını belirtiyor. Google bunda haklı görünüyor çünkü artık temel seviye cihazlar dahi YouTube uygulamasını rahatlıkla çalıştırabiliyor.

YouTube Go yanında bugün YouTube ile alakalı başka bir gelişme daha oldu. Biliyorsunuz günümüzde artık YouTube’u canlı yayın yapmak için kullanan büyük bir kitle bulunuyor. Türkiye’de de birçok yayıncı platformda oyun yayınları yapıyor, Twitch’ten sıkılan yayıncılar soluğu pek fazla alternatif olmadığından YouTube tarafında alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canlı yayın konusuna büyük önem veren firma, artık yayıncıların –Twitch’te de olduğu gibi– yayınlarını kapatmadan önce izleyici kitlesini başka bir kanala yönlendirme yapmasına imkân tanıyor. Bu sayede A yayıncısını izleyen kitle, izledikleri mevcut yayın kapatılmadan önce B yayıncısının yayınına taşınabiliyor. Bu süreç iki taraflı çalışıyor.

YouTube Go yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca