reklamı kapat

POPÜLER

Philip DeFranco YouTube

YouTube’un haksızlıklarından bıkan Philip DeFranco’dan riskli hamle [Video]

YouTube‘un büyük içerik üreticilerinden Philip DeFranco, platformun haksız tutumundan yılarak kendi video platformunu müjdeledi. DeFranco kapsamlı bir haber platformunu izleyicilerle buluşturacak.

YouTube’un içerik üreticileri için korku filmi haline gelmiş algoritması Philip DeFranco’yu da bezdirmişti. DeFranco’yu tanımayanlar için kısaca kendisini tanıtmak gerekirse gündem olmuş haberleri kanalına taşıyan DeFranco, haberleri yorumluyor ve izleyicilerle paylaşıyor. Politikadan felaketlere uzanan, YouTube gündemine yayılan geniş bir yelpazede haberlere yer veriyor. Ancak DeFranco’nun kanalı platformun son dönemde çokça değişen algoritması sebebiyle düzenli olarak para alımına kapatılıyor. Trendlerde çıkmama, “İzlemeye devam et” sıralamasında gösterilmeme gibi daha pek çok sorun DeFranco’nun yakasını bırakmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni uygulama

Bu krizi abonelik tabanlı bir sistemle aşmaya çalışan DeFranco ise izleyicilerden gelen katkılarla oluşturduğu yeni platformunu duyurdu. DeFranco Now ismini taşıyan yeni platform şimdilik iOS ve masaüstü erişimi sunuyor. Video platformu Snakt‘ten güç alan uygulamada DeFranco, gelişmiş bir haber kanalına dönüşme niyetinde. Sabah programlarından podcastlere uzanan video içeriklerle ve farklı sunucularla izleyicilere ulaşacak olan DeFranco, YouTube defterini de kapatıyor gibi görünüyor. Özel bir stüdyo da kuran DeFranco ve ekibi, tamamen yeni uygulamaya yoğunlaşmış durumda. Uygulamanın Android versiyonu üzerinde de çalışıldığı belirtiliyor.

Açıkçası DeFranco oldukça riskli bir adım atmış durumda. Popüler video platformundaki kanalının ne şekilde devam edeceği ise merak konusu. Ancak yeni uygulamasıyla başarılı olması durumunda, video paylaşım devinin politikalarından usanan içerik üreticilerine ciddi bir cesaret kaynağı olacağı kesin. Uygulamanın iOS ve masaüstü versiyonlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Video

İLGİLİ HABERLER