reklamı kapat

POPÜLER

philip k. dick's electric dreams
philip k. dick's electric dreams
philip k. dick's electric dreams

Black Mirror benzeri dizi arayanlara iddialı alternatif: Electric Dreams [Video]

Black Mirror 4. sezon bölümlerinin bir çırpıda bittiğini düşünüyorsanız size başka bir alternatifimiz olabilir. Philip K. Dick’s Electric Dreams, sizi teknolojiyle evrilmiş yeni bir dünyaya davet ediyor.

Aslında açılış cümlesindeki Philip K. Dick ismi bile pek çok bilim kurgu hayranını heyecanlandırmak için yeterli ancak yine de bu isme fazla aşina olmayanlar için kendisini kısaca hatırlatalım. Philip K. Dick, bilim kurgu alanında önemli yere sahip yazarlardan biri. Blade Runner’ın esinlenildiği “Do Androids Dream of Electric Sheep?” kitabının, Azınlık Raporu filminin esinlenildiği aynı isimli kısa hikayenin ve çok daha fazlasının yazarı. Haliyle söz konusu onun hikayeleri olunca, bilim kurgu tutkunları ayrı bir heyecanlanıyor. Philip K. Dick’s Electric Dreams de adından anlaşılacağı üzere ünlü yazarın hikayeleri üzerine bir televizyon serisi. Black Mirror kıyası ise tam olarak burada başlıyor.

Electric Dreams geleceği resmediyor

Dizi tıpkı Black Mirror gibi birbirinden bağımsız bölümlerden oluşuyor. 10 bölümden oluşan dizide her bir bölüm kendi bilim kurgu hikayesini anlatıyor. Geleceğe farklı bir bakış sunan dizinin geniş bir yapımcı grubu bulunuyor. Dick’in kızı Isa Dick Hackett da onlardan biri. Dizinin Black Mirror kopyası olarak görünmemesi gerektiğini belirten ekip her ne kadar her ikisinin de farklı diziler olduğunu belirtse de temel bir iki noktada kesiştikleri bir gerçek. Dizinin asıl çıkışı ise 17 Eylül 2017’de gerçekleşti. İngiliz Channel 4’da yayınlanan dizinin daha geniş kitlelere kavuşması ise Amazon’un satın alımıyla gerçekleşiyor. Prime Video servisinin en yeni dizisi olan Electric Dreams aslında mantıklı bir alışveriş olmuş Amazon için. Zira Netflix’in Black Mirror’ı karşısına çıkarmak adına başarılı bir iş diyebiliriz. Tüm bölümlerini Prime Videos’tan izleyebileceğiniz dizinin fragmanı haberin devamında yer alıyor. Black Mirror 4. sezon bölümlerini bitirdikten sonra boşluğa düştüyseniz bir bakın deriz. Black Mirror yapımcılarıyla yaptığımız röportajı ve dizinin incelemelerini ise buradan okuyabilirsiniz.

Video