reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror benzeri Netflix dizisi Osmosis

Netflix’ten Black Mirror benzeri yeni dizi arayanlara: Osmosis [Video]

Black Mirror 5. sezon bölümlerinin yayınlanmasını beklerken, yeni Netflix dizisi Osmosis benzer kalıplarda farklı bir deneyim sunuyor.

En popüler Netflix dizilerinden Black Mirror 5. sezon için hala net bir tarih açıklamış değil. Ancak o süre zarfından yine teknolojik bir distopyaya dahil olmak isterseniz, Netflix’in yeni orijinal dizisi Osmosis o boşluğu doldurmaya aday işlerden biri. 29 Mart‘ta platformdaki yerini alacak olan dizi, bir kez daha çözümü teknolojide ararken ödenecek bedellere odaklanıyor. Fransız yapımı olan dizinin orijinal dilinin de Fransızca olacağını belirtelim. Peki Osmosis bize neler sunuyor? Gelin bir bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Mirror havası

Dizinin yayınlanan ilk fragmanını izlediğinizde aklınıza Black Mirror’ın Hang the DJ bölümü gelebilir. Dizi merkezine gerçek aşkı arayan bir grup insanı oturtsa da işleri teknolojiyle yoğuruyor. Osmosis isimli yeni bir teknoloji deneklere bunu sağlamayı vadediyor. Ruh eşlerini beyin verilerini inceleyerek eşleştiriyor. Ancak yeni teknolojiyle her şey değişmeye başlıyor. Fragmanda adeta Maniac ile Black Mirror’ı bir araya getiren dizi özellikle Black Mirror sevenlerin dikkatini çekecek bir yapıma benziyor.

İlk sezonu sekiz bölümden oluşan dizi mart ayının da son Netflix orijinaleri arasında. Nisan ayında platforma gelecek olan yeni orijinal yapımlara buradan ulaşabilirsiniz. Dizinin fragmanını haberin üzerinden izleyebilirsiniz.