reklamı kapat

POPÜLER

YouTube videolarını yayın tarihinden önce izleten servis: Vessel

YouTube’da video izlemenin ne kadar keyifli olduğunu söylememize gerek yok. Özellikle de sevdiğiniz ve devamlı olarak video yayınlayan kanallar varsa yeni videoları beklemek oldukça sabırsızlandırıyor. Kullanıcıların sabırsızlığını paraya çevirmeye odaklanan Vessel adlı hizmet ise belirli bir ücret karşılığında videoların önceden izlenebilmesini sağlıyor.

Hizmete premium üye olabilmek için aylık 2,99 dolar ödemek gerekiyor. Üyelik alındıktan sonra videolar bu servise özel olarak, normal yayın tarihinden 3 gün öncesinde kullanıcıya sunuluyor. Premium üye olan kişiler 3 gün boyunca bu içeriğe erişerek istediği gibi izleyebiliyor. Sonrasında ise videolar YouTube’da ve diğer paylaşım sitelerinde kendine yer buluyor. Yani kullanıcılar sadece birkaç gün beklememek için para vermiş oluyor.

Vessel’in aynı zamanda ücretsiz üyeliği de bulunuyor. Ancak anlaşması bulunan 165 kanalın 135’inin yalnızca premium üyelik sahibi kişiler tarafından erişilebilir halde olduğunu göz önüne alırsak, ücretsiz üyeliğe sahip kullanıcıların pek de seçim şansı olmadığını söyleyebiliriz. Üyelik sistemi açılan siteye üye olunduğu takdirde 1 yıllık ücretsiz premium üyelik kazanacağınızı da belirtelim.