reklamı kapat

POPÜLER

plak The Slow Mo Guys

Yüksek hızda döndürülen plağın “sanatsal yok oluşuna” tanık olun [Video]

11 milyon abone sayısıyla YouTube‘un en çok izlenen kanalarından The Slow Mo Guys, ilginç videolar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer yüksek hızda döndürülen plağın “sanatsal yok oluşu” karşımızda bulunuyor.

Hemen her şeyin yavaş çekim altında harika göründüğünü kanıtlayan The Slow Mo Guys, yavaş da olsa içerik üretmeye devam ediyor. Kanalın yayımladığı son video ise yüksek hızda döndürülen bir plağın parçalanışını gözler önüne seriyor. Esnek yapısı nedeniyle yüksek devirde döndürüldüğü zaman yalpalanmaya başlayan plak, parçalanma anında hiç beklenmedik bir desen ortaya çıkartıyor. Bunu saniyede tam 12.500 kare hızında çekim yapabilen Phantom V2640 kamera ile gösteren ikili, yine hayranlık verici bir çalışmaya imza atmış durumda. Parçalanan plağın yaklaşık 50 bin parçaya ayrıldığını belirten Gav ve Dan, ilkel çalışma ortamlarında zarar görmeden bir videoyu daha başarıyla tamamlamış görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plak görsel olarak hiç bu kadar etkileyici olmamıştı

Son dönemde satışları inanılmaz oranda artan plak, dediğimiz kırılma anında çok güzel bir desen ortaya çıkartıyor. Çıplak gözle görülemeyecek kadar hızlı gerçekleşen bu detay, teknoloji sayesinde adeta etkileyici bir sanata dönüşüyor. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz video, kısa süre içerisinde 4 milyon izlemeyi geçmeyi başarmış durumda.