reklamı kapat

POPÜLER

Opel Combo

Zirveye yerleşecek; Opel Combo Life için yeni benzinli motor seçeneği

Benzinli motor seçeneklerinde ailenin en üst noktasında tercih edilebilecek yeni motor, Opel Combo Life düşünenlerin dikkatini çekecek.

Rifter ve Berlingo ile birlikte ticari araç gamının “üç kardeşler”inden birisi olan Opel Combo, bir süredir kullanıcılarla buluşuyor. Ailenin diğer üyelerinde olduğunu ilk adımda bazı bölümlerinde kısıtlı seçenekler sunan model için Opel’den yeni bir hamle geldi. Motor seçeneklerinin en üst noktasına yerleşmek üzere ailete dahil edilen 1,2 litrelik turbo makine, önemli performans değerleriyle asfalt üzerinde olacak. PSA grubunun gerek ticari gerekse binek modellerinden de bildiğimiz bu motorun 8 ileri otomatik şanzımanla kombin edileceğini de belirtmeden geçmeyelim.


Opel Combo 1,2 litre benzinli motor özellikleri

Üç silindirli yapıda olan motorun teknik verilerinde herhangi bir değişim olmadığını söyleyebiliriz. Bu da 130 PS güç ve 230 Nm tork değerlerinin devamlılığı demek elbette. Maksimum tork değerinin 1.750 devir bandında veriliyor olması da böylesine bir model için oldukça önemli. Opel, resmi kaynakları üzerinden bu motor ve şanzıman kombinasyonu üzerinden Combo’nun performans verilerini de açıklamayı ihmal etmedi. Buna göre aracın 0’dan 100’e hızlanması 12,3 saniye sürerken maksimumda 186 km/s hıza erişebilme kapasitesin söz konusu. Kilometrede 121 gram karbon salınımı yapan motorun ortalama tüketim değeri ise 100 kilometre için 5,3 litre olarak paylaşılmış durumda. Opel Combo bu motor ve şanzıman kombinasyonuyla Almanya’da 27.200 eurodan başlayan fiyatlarla alıcı bulacak.