reklamı kapat

POPÜLER

2019 Opel Combo

8 ileri otomatik şanzımanı ve zengin donanımlarıyla 2018 Opel Combo Life [Video]

İlk resmi detayları üzerinden karşımıza çıkan 2018 Opel Combo Life, kuzeni Berlingo’nun alternatifi olarak kullanıcılarla buluşacak.

Yenilikleri ve tasarımıyla büyük ses getiren 2018 Citroen Berlingo‘nun tanıtımının ardından PSA grubunun hamleleri kendisini göstermeye devam ediyor. Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde kuzeni Berlingo ile benzeşen bir yapıyla karşımıza çıkan 2018 Opel Combo Life, ufak farklılıkları olsa da genel itibarıyla kuzeniyle benzer bir otomobil olacak. PSA grubu tarafından geçtiğimiz yıl satın alınan Opel’in, diğer modellerde görülen pek çok özelliğe sahip olduğu görünürken, ayırt edici nitelikteki en büyük farklar dış tasarımdaki karakterin olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcıların bu modeller arasındaki seçimini büyük oranda markalara duyulan sempati etkileyecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarım farkı

Opel’in yeni jenerasyon modellerinin tamamında karşımıza çıkan tasarım dilini birebir şekilde yansıtan 2018 Combo Life, Berlingo’da olduğu gibi iki farklı versiyonla satın alınabilecek. Beş ve yedi kişilik yolcu kapasitesine göre değişen bu versiyonlar standart halde 4,4 metrelik uzunluğa sahip olurken uzun versiyonunda ise bu değer 4,75 metreye yükselmekte. Bu sınıfın en önemli kriterlerinden birisi olan bagaj hacmi konusuna baktığımızda, Combo Life’ın en az 597 litrelik bir alan sunduğunu görüyoruz. Yedi kişilik versiyonda bu değer 850 litreye kadar yükselirken arka koltukları tamamen yatırdığımızda bu değer 2.693 litre gibi hatırı sayılır noktalara yükseliyor. Ayrıca kokpit içerisinde sunulan eşya gözlerinin de toplamda 36 litre gibi kullanım alanı oluşturduğunu da hatırlatmakta fayda var.


Motor seçenekleriyle ilgili şimdilik resmi detayların paylaşılmadığı 2018 Opel Combo Life’ın kokpit donanımları da Berlingo ile benzeşmekte. Konsolunun merkezinde boyutu 8 inç olan Apple CarPlay ve Android Auto destekli multimedya ekrana yer verilen araçta; kablosuz akıllı telefon şarjı, 230V güç ve UBS çıkışları da es geçilmemiş. Isıtmalı deri direksiyon, ısıtmalı ön koltuklar, head-up display, 180 derecelik görüş açısı sunan kamera gibi kullanıcıların sıklıkla kullanabileceği donanımların da sunulduğu aracın elektronik asistanları da zengin. Bu bölümde otomatik hız sabitleyici, hız tabelaları algılama, şeritte tutma asistanı, akıllı hız adaptasyonu, sürücü uyku ve yorgunluk alarmı, park asistanı ve çekiş kontrolü gibi seçenekler şimdilik elimizde gözükenler arasında. Dizel ve benzinli motorları altı ileri manuel ve sekiz ileri otomatik şanzımanla kombin edilebilecek olan yeni Opel Combo’nun merak edilen tüm noktaları Cenevre’de olacak.