reklamı kapat
TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

4

Falcon 9 tarihi başarıyı kıl payı kaçırdı [Video]

Bir süredir yeniden kullanılabilir roket konusunda çalışmalar yürüten ve daha önce birkaç kez başarılı da olan SpaceX, bu kez tarihi tarihi başarıyı kıl payı kaçırdı. Fırlatılan Falcon 9 roketi, inişini gerçekleştirdikten saniyeler sonra devrilerek imha oldu.

Falcon 9 henüz geçtiğimiz ay Florida’dan fırlatılmış, 100 kilometre yüksekliğe ulaştıktan sonra planlanan bölgeye dikey inişini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirerek tarihi bir başarıya imza atmıştı. SpaceX, Falcon 9’u bu kez okyanusun ortasındaki bir gemiye indirmek üzere fırlattı ve heyecanlı bekleyiş başladı. Falcon 9 uçak gemisine dikey bir şekilde inişini gerçekleştirdi ancak birkaç saniye içinde devrilerek maalesef imha oldu. Talihsiz inişi Instagram hesabından paylaşan SpaceX kurucusu Elon Musk, roketin ayaklarının sabit duramamasının ve dolayısıyla devrilmesinin buz tutmuş zemin yüzünden olabileceğini belirtti.

VİDEO

YORUMLAR
 • Okan

  Acaba neden denize inmekte ısrar ediyorlar?

 • Aradakalan

  Helal olsun adamlara yıkıla yıkıla yıkıma gidiyorlar. Büyük bir devrim bence bu ve bir o kadar da üzücü ülkem adına maalesef.

 • Aradakalan

  Büyük ihtimal gözlerden uzak kör noktalardan uzaya çıkışı kolaylaştıracaktır :))

 • Aradakalan

  Ve inişi de tabi 😀

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...